Haraldam Silovam jauns Latvijas rekords ātrslidošanā 500 metru distancē

Latvijas sportists Haralds Silovs sestdien izcīnīja 25. vietu Kalgari notiekošajā pasaules sprinta čempionātā, uzstādot jaunu Latvijas rekordu.

Haraldam Silovam jauns Latvijas rekords ātrslidoša...
Haralds Silovs labojis par vairāk nekā sekundi pašam piederošo Latvijas rekordu.

Silovs finišēja pēc 35,56 sekundēm. Silova iepriekšējais Latvijas rekords bija 36,76 sekundes, kas tika sasniegts pagājušā gada janvārī.

Latvietis, startējot 34 sportistu konkurencē, no uzvarētāja Lī Kjukjuka no Dienvidkorejas atpalika par 1,23 sekundēm.

Tāpat Silovs startēja 1000 metru distancē, kurā pirms nedēļas sasniedza jaunu Latvijas rekordu (minūte un 7,83 sekundes), izcīnot augsto astoto vietu.

Silova laiks šoreiz bija minūte un 8,31 sekunde, bet uzvaru izcīnīja amerikānis Šani Deiviss, kurš Silovu apsteidza par 1,06 sekundēm. Šajā distancē sacentās 34 sportisti.

Svētdien sportisti aizvadīs vēl pa vienām sacīkstēm 500 un 1000 metru distancēs.

Janvāra sākumā Silovs izcīnīja sesto vietu Eiropas čempionātā ātrslidošanas daudzcīņā. Tāpat Silovs kvalificējās pasaules daudzcīņas čempionātam, kurā piedalīsies 14 labākie Eiropas sportisti. Sacensības notiks februāra beigās Maskavā.

Jau vēstīts, ka Silovs, kurš līdz šim galvenokārt piedalījās šorttreka sacensībās, šajā sezonā startē tikai ātrslidošanā, lai saprastu, kurā sporta veidā gatavoties 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm.

Latvijas sportists pasaules mediju uzmanību piesaistīja 2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs, kļūstot par pirmo sportistu, kurš Olimpiādē startējis gan ātrslidošanā, gan šorttrekā, turklāt divās dažādās disciplīnās startēja vienas dienas laikā.

Jau ziņots, ka Vankūverā Silovs visās trijās šorttreka distancēs iekļuva starp 14 labākajiem sportistiem - 1500 metros viņš ierindojās desmitajā vietā, 500 metru distancē izcīnīja 12. vietu, bet 1000 metru distancē - 14. vietu. Savukārt ātrslidošanas 5000 metru distancē viņš izcīnīja 20. vietu.

LETA/Foto: EPA/LETA