Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kivleniekam Siguldā bronza Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Citi sporta veidi
2012. gada 18. februārī 15:30 2012. gada 18. februārī 15:30
 
Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja trešo vietu Siguldā notiekošā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā, astotā, posma sacensībās.

Šis ir Kivlenieka augstākais sasniegums karjerā.

Kivlenieks pēc pirmā brauciena ieņēma ceturto vietu, bet vēlāk spēja savas pozīcijas uzlabot, apsteidzot vācieti Johanesu Ludvigu. Divu braucienu summā Kivlenieks uzvarētājam Fēliksam Loham no Vācijas, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai piektais, zaudēja 0,148 sekundes.

Šis ir Kivlenieka augstākais sasniegums karjerā, bet Lohs līdz ar to priekšlaicīgi nodrošināja pirmo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Tikmēr devītajā vietā ierindojās pieredzējušais Mārtiņš Rubenis, kurš nosargāja pirmajā braucienā ieņemto pozīciju un Loham zaudēja 0,620 sekundes.

Savukārt Kristaps Mauriņš ieņēma 20.vietu, otrajā braucienā pakāpjoties par vienu vietu un Loham zaudējot 1,610 sekundes, kamēr Zintis Šaicāns finišēja 29.pozīcijā 32 sportistu konkurencē. Šaicāns Loham piekāpās par 3,963 sekundēm.

Otrajā vietā 0,053 sekundes aiz Loha finišēja pieredzējušais Armīns Cīgelers no Itālijas, kurš pēc pirmā brauciena bija līderis.

Jau vēstīts, ka Nāciju kausa sacensībās piektdien dubultuzvaru svinēja Kivlenieks un Rubenis, Mauriņš ieņēma 11.vietu, bet jaunais Šaicāns ierindojās 18.pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriešiem tagad Kivlenieks ar 214 punktiem atrodas 18.vietā, tikai trijos posmos startējušais Rubenis ticis pie 84 punktiem, kas dod 29.pozīciju, Mauriņš ar 70 punktiem atrodas vienu vietu zemāk, Artūrs Dārznieks ar 18 punktiem ieņem 46.pozīciju, bet Šaicāns ar 12 punktiem 63 sportistu konkurencē atrodas 49.vietā.

Kopvērtējuma augšgalā dominē vācieši - pārējiem jau neaizsniedzams līderis ar 745 punktiem ir Lohs, otrais ar 557 punktiem ir Davids Millers, bet trešo vietu ar 517 punktiem ieņem Andijs Langenhans. Siguldas sacīkstēs Millers palika tikai 12.vietā, bet Langenhans bija piektais.

Sestdien izcili sacensības aizvadīja Latvijas divnieku ekipāžas, visām trim ieņemot vietas pirmajā desmitniekā.

Piektajā vietā ierindojās Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, sasniedzot savas karjeras labāko rezultātu Pasaules kausa posmos, kuri pamanījās apsteigt sestajā vietā finišējušo Latvijas vadošo duetu brāļus Andri un Juri Šicus. Savukārt Andrejs Bērze un Uldis Logins ierindojās desmitajā pozīcijā. Arī Bērze/Logins uzrādīja savus labākos rezultātus Pasaules kausa posmos karjerā.

Svētdien norisināsies sacensības sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs Elīza Tīruma, Saiva Dambīte un Maija Linde, kā arī stafetes sacensības.

Kā ziņots, Latvijai sacensībās nepalīdzēs vadošā sieviešu sportiste Maija Tīruma, kura guvusi ceļa traumu.

Latviju sacensībās pārstāv junioru izlases otrais sastāvs, jo spēcīgākie jaunie sportisti devušies uz šajā nedēļas nogalē paredzēto pasaules čempionātu junioriem.

Kopumā Pasaules kausa posmā Siguldā piedalās 107 sportisti no 21 valsts.

2015.gadā Siguldā notiks pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Savukārt Pasaules kausa izcīņas posms Siguldā notiek jau 21.reizi.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Vai arhibīskaps Jānis Vanags apmaldījies trīs priedēs un saputrojies vēstures skaidrojumā? 44
Apokaliptiski skati: atpūtnieki Turcijas piekrastē vēro, kā liesmo meži 3
Mēģinājums apskatīt Tokiju diviem sportistiem beidzas ar patriekšanu no Japānas 1
Pievienot komentāru

Гарри-ловелас: с кем крутил романы британский принц до встречи с Меган Маркл

"Он в сознании? Не давайте ему двигаться!": как спасали жизнь парня, пострадавшего при прыжке в воду вниз головой