Latvijas izlase atspēlējas un „bullīšos” zaudē Čehijai
Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē piektdien savā laukumā ar rezultātu 3:4 (0:1, 1:2, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Čehijas valstsvienībai, kas pērn izcīnīja bronzu pasaules čempionātā.
Mača pamatlaikā vārtus Latvijas izlases labā guva Aleksejs Širokovs, Kristaps Sotnieks un Ģirts Ankipāns, bet Čehijas valstsvienībā izcēlās Jirži Novotnijs, Petrs Holiks un Jakubs Petružaleks. Savukārt pēcspēles metienu sērijā izšķirošos vārtus guva Petružaleks.
Spēle sākās diezgan ātrā tempā un abas komandas izveidoja pāris labus uzbrukumus, tomēr bīstamāki metieni bija Čehijas hokejistiem, taču tos bez lielām grūtībām atvairīja Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis. Mača astotajā minūtē laukuma saimniekiem bija iespēja realizēt skaitlisko vairākumu, tomēr tajā netika radītas nekādas briesmas čehu vārtu tuvumā un rezultāts nemainījās. Spēlei turpinoties vienādos sastāvos, Čehijas izlase pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un mača 15.minūtē atklāja rezultātu, kad Novotnijs ar nūjas neērto pusi ripu raidīja garām Masaļskim. Pēc gūtajiem vārtiem čehi aktīvi centās dubultot pārsvaru, tomēr Masaļskis spēlēja bez kļūdām un rezultāts nemainījās. Pirmās trešdaļas galotnē cīņa bija līdzīga un pēc pirmajām 20 spēles minūtēm Latvijas izlase zaudēja ar 0:1.
Kaut otro trešdaļu aktīvāk sāka Latvija, kas veica pāris labus metienus, vārtus guva Čehija, kad spēles 25.minūtē Holiks no vārtu priekšas otro reizi pārspēja Masaļski. Mirkli pēc zaudētiem vārtiem labas iespējas samazināt rezultāta starpību neizmantoja Miķelis Rēdlihs un Aleksandrs Macijevskis, bet pāris minūtes vēlāk Čehijas izlase palika mazākumā, tomēr nevienādos sastāvos komandas nospēlēja nepilnu minūti, jo uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Aleksejs Širokovs. Spēlējot četri pret četri, pārāk bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem, tāpēc rezultāts palika nemainīgs. Cīņas 37.minūtē Latvijai izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles Širokovs no iemetiena apļa ar spēcīgu un netveramu metienu pārspēja Čehijas izlases vārtsargu Jakubu Kovāržu. Tomēr minūti vēlāk vārtu autors Širokovs izpelnījās divu minūšu noraidījumu un šajā mazākumā Latvijas izlase zaudēja trešos vārtos - Masaļski ar atkārtotu metienu izdevās pārspēt Petružalekam. Atlikušajā otrās trešdaļas laikā cīņa bija līdzīga un komandām neizdevās bīstami apdraudēt pretinieka vārtus, tāpēc pirms pēdējās trešdaļas Latvijas izlase zaudēja ar 1:3.
Trešās trešdaļas sākumā diezgan rupju spēka paņēmienu pret Miķeli Rēdlihu izpildīja Petružaleks, par ko saņēma 2+10 minūšu noraidījumu. Šajā vairākumā Latvijas izlasei rezultāta starpību neizdevās samazināt, bet mača 48.minūtē mazākumā nācās spēlēt jau laukuma saimniekiem, tomēr arī Čehijai neizdevās palielināt savu pārsvaru. Piecas minūtes pirms cīņas beigām Latvijai bija vēl viena iespēja realizēt vairākumu, taču arī šoreiz vārtus gūt neizdevās, bet mirkli pēc tam, kad Čehija spēlēja pilnā sastāvā, Sotnieks ar asu plaukstas metienu pārspēja Kovāržu un samazināja pretinieku pārsvaru līdz 2:3. Nepilnas divas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Čehijas izlase vēlreiz palika mazākumā un šis vairākums Latvijai izvērtās ļoti veiksmīgs. Masaļska vietā laukumā tika sūtīts sestais spēlētājs un šī taktika attaisnojās, jo 25 sekundes pirms pamatlaika beigām Ankipānam izdevās izlīdzināt rezultātu - 3:3.
Jau papildlaika pirmajā minūtē Latvija varēja gūt uzvaras vārtus, tomēr pēc Macijevska metiena Kovāržs brīnumainā kārtā notvēra ripu burtiski uz vārtu līnijas. Arī turpinājumā daudz bīstamāk uzbruka latvieši, taču Čehijas izlases vārtsargs spēlēja pārliecinoši un glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Pagarinājuma izskaņā pāris momenti bija arī čehiem, tomēr tie Masaļskim nesgādāja problēmas.
Pēcspēles metienu sērijā Čehijas izlase bija pārāka ar rezultātu 2:1, abas reizes precīzi metot Petružalekam. Savukārt Latvijas izlases rindās vienīgo "bullīti" realizēja Roberts Bukarts.
Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Širokovs un Lukašs Kašpars.
Šajā mačā vēl nepiedalījās uzbrucēji Jānis Sprukts un Kaspars Saulietis, kuri tikai ceturtdien aizvadīja pirmo treniņu uz ledus.
Abas valstsvienības atkārtoti tiksies arī sestdien.
Čehijas valstsvienības galvenais treneris Aloizs Hadamčiks uz Rīgu atvedis 23 hokejistus, no kuriem deviņi spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubos. Divi spēlētāji ikdienā pārstāv Somijas augstākās hokeja līgas - "SM-liiga" - komandas, bet pārējie hokejisti ir no Čehijas klubiem. Čehijas izlases sastāvā iekļauti pieci pasaules čempioni - Ondržejs Ņemecs, Petrs Časlava, Miroslavs Blatjaks, Lukašs Kašpars un Jirži Novotnijs.
Kā ziņots, otrdien Latvijas izlases sastāvu papildināja aizsargs Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucēji Aleksandrs Macijevskis, Koba Jass un Gunārs Skvorcovs, bet trešdien izlases rindās pirmo ledus treniņu aizvadīja pieredzējušais aizsargs Rodrigo Laviņš.
Zīmīgi, ka Jass un Macijevskis nemaz nav iekļauti izlases oficiālajā kandidātu sarakstā, tomēr jau pirmdien vienības pirmajā treniņā aģentūra LETA novēroja, ka komandas treneri pēc vairāku hokejistu izkrišanas no ierindas izskata iespējas sastāvam piesaistīt iepriekš tajā neiekļautus hokejistus.
Šobrīd no izlases kandidātiem traumēts ir aizsargs Māris Jass, kā arī uzbrucēji Māris Bičevskis un Toms Hartmanis, bet uzbrucēja Laura Dārziņa izredzes spēlēt šīgada pasaules čempionātā vērtējamas kā ļoti minimālas. Traumas dēļ arī šajā pavasarī izlasei nepalīdzēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas "Dinamo" aizvadītās sezonas labākais vārtu guvējs Mārtiņš Karsums, kuram tuvākajā laikā tiks veikta ceļgala operācija. Tāpat izlasei, visticamāk, nepalīdzēs arī aizsargs Arvīds Reķis un uzbrucējs Herberts Vasiļjevs. Šogad kandidātu sarakstā nav iekļauts ilggadējais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš pēc pagājušā gada pasaules čempionāta no valstsvienības atvadījās.
Jau vēstīts, ka 20. un 21.aprīlī Rīgā viesosies Krievijas izlase, bet vēl EHC turnīrā 11. un 13.aprīlī Latvijas valstsvienība izbraukumā tiksies ar Dāniju. Pēdējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, kas gan netiks aizvadītas EHC ietvaros, 30.aprīlī un 1.maijā "Arēnā Rīga" Latvija spēlēs ar Franciju.
Šī gada pasaules čempionātā pēc jaunās sistēmas katra valstsvienība varēs pieteikt 25 spēlētājus - 22 laukuma spēlētājus un trīs vārtsargus. Iepriekš pirms pasaules čempionāta sākuma varēja pieteikt 23 spēlētājus (20 laukuma spēlētājus + trīs vārtsargus).
Šogad pasaules čempionāts risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.
Sākot ar šo gadu, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā visas 16 komandas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu, izkārtotas divās apakšgrupās, pa astoņām vienībām katrā. Tādējādi katrai valstsvienībai būs garantētas vismaz septiņas spēles.
Latvijas hokeja izlases sastāvs pārbaudes spēlei ar Čehiju:
vārtsargi - Edgars Masaļskis (Hantimansijskas "Jugra", Krievija), Māris Jučers (Rīgas "Dinamo");
aizsargi - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons (visi - Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Porejs ("Rīga"), Atvars Tribuncovs ("Gomeļ", Baltkrievija);
uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Roberts Bukarts, Gints Meija, Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls (visi - Rīgas "Dinamo"), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas "SaiPa", Somija), Aleksandrs Macijevskis ("Stjernen", Norvēģija), Aleksejs Širokovs, Koba Jass (abi - Ustjkamenogorskas "Kazcink-Torpedo", Kazahstāna), Armands Bērziņš (Minskas "Junostj", Baltkrievija), Gunārs Skvorcovs ("Liepājas metalurgs").
Čehijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Latviju:
vārtsargi - Jakubs Kovāržs (Česke Budejovices "Mountfield", Čehija), Tomašs Poperle (Prāgas "Sparta");
aizsargi - Petrs Časlava (Maskavas CSKA, Krievija), Ondržejs Ņemecs (Čerepovecas "Severstaļ", Krievija), Miroslavs Blatjaks, Jakubs Nakladals (abi - Ufas "Salavat Julajev", Krievija), Lukašs Krajičeks (Minskas "Dinamo", Baltkrievija), Tomašs Moizišs (Turku TPS, Somija), Tomašs Kudelka (Vitkovices "Steel", Čehija);
uzbrucēji - Lukašs Kašpars, Jirži Novotnijs, Kamils Krepss (visi - Astanas "Baris", Kazahstāna), Jakubs Petružaleks (Habarovskas "Amur", Krievija), Mihals Birners (TPS), Petrs Vampola (Ženēvas "Servette", Šveice), Petrs Tenkrats, Ivans Rahuneks (abi - Prāgas "Sparta"), Pāvels Kašpariks ("Mountfield"), Petrs Holiks, Ondržejs Veselijs (abi - "Zlin", Čehija), Martins Adamskis (Triņecas "Ocelari", Čehija), Lukašs Klimeks, Petrs Strapačs (abi - "Steel").