Ārmstrongs: vienīgais veids, kā glābt riteņbraukšanu, ir sportistu apžēlošana
Lenss Ārmstrongs uzskata, ja sportisti netiks daļēji vai pilnībā atbrīvoti no soda, neviens neatzīsies.
Citi sporta veidi
2013. gada 19. februāris, 14:12

Ārmstrongs: vienīgais veids, kā glābt riteņbraukšanu, ir sportistu apžēlošana

Jauns.lv

Patiesības un samierināšanas komisija ir vienīgais veids, kā tikt galā ar pagātni un glābt riteņbraukšanu, uzskata mūža diskvalifikāciju saņēmušais slavenais amerikāņu riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs.

Viņš brīdina - ja nekas netiks paveikts, riteņbraukšana var nokļūt stagnācijā.

Pašlaik 41 gadu vecais riteņbraucējs, kurš gada sākumā atzinās ilgstošā aizliegtu vielu lietošanā un tā iespaidā septiņas reizes triumfēja prestižajā daudzdienu velobraucienā "Tour de France'', izteicies, ka, lai gan komisijas iesaistīšana nav labākais, bet tomēr tas ir vienīgais veids.

"Tas nav par vienu sportistu, vienu komandu un vienu direktoru. Tas ir par riteņbraukšanu kopumā. Tas ir par visiem sporta veidiem kopumā. Publiska viena vīra un viņa komandas nosodīšana šo problēmu neatrisinās," uzsvēra amerikānis.

Ārmstrongam tika piemērota mūža diskvalifikācija no 1998.gada 1.augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti. Atklājums, ka viņš visu šo laiku lietojis dopingu bija šoks pasaules sportā. Savukārt Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) apsūdzēta par to, ka šāda veida darbības tika pieļautas.

Šobrīd UCI ir asās attiecības ar Pasaules Anditopinda aģentūru (WADA) un ASV Antidopinga aģentūru (USADA).

Ārmstrongs paziņojis, ka viņš jau "pirms daudziem mēnešiem" UCI prezidentam Patam Makveidam ieteicis veidot patiesības un samierināšanas komisiju, bet viņa ieteikums tika noraidīts. Sportists arī nosauca īru par nožēlojamu un izteicās, ka Makveids tikai vēlas sevi pasargāt.

"Ja sportisti netiks daļēji vai pilnībā atbrīvoti no soda, neviens neatzīsies," piebilda Ārmstrongs. Viņš arī paziņoja, ka tieši WADA būtu jāuzņemas izmeklēšanas process un UCI tajā nebūtu jāiesaistās.

"Riteņbraukšana būs vienmēr, tā tikai apstāsies," jautāts par alternatīvām, atzina riteņbraucējs. "Tajā nebūs izaugsmes. Nebūs sponsoru, atcels sacensības - tas ir tas, kā mēs to varam paredzēt. Šī brīža haoss tikai nodrošina to, ka riteņbraukšana asociēsies ar kaut ko negatīvu. Tas ir liels negods šī sporta veida nākamajai paaudzei."

LETA/Foto: AFP/LETA