Iznācis stila žurnāla „Pastaiga” maija numurs!

Iznācis stila žurnāla „Pastaiga” maija numurs!

Jauns.lv

Tajā – par sapņiem un to īstenošanu sarunas ar Totaldobže mākslas centra vadītāju Kasparu Lielgalvi, daudzšķautņaino Evu Ikstenu-Strapcāni (raidījums Viss notiek, biedrība Ascendum, kuras pārziņā kultūras portāls Satori, Mans Doms un Garā pupa, fonds Viegli...) un Oleru muižas saimniekiem Ievu un Kārli Zemīšiem.

Pētījums par pasaules modes sapņotājiem – prāta robežu jaunatklājējiem un mūsdienu pasaku arheologiem; pārsteidzošas intervijas ar Latvijas bankas ekonomisti, gudro un spuraino Agnesi Bičevsku, izcilo fotogrāfi Džodiju Bīberi, zviedru dizaineri Katrīni Ebergu (zīmola Cooee rotas valkā gan aktrise Miša Bērtone, gan dziedātāja Lana del Reja), gada labāko jauno modes dizaineri Daci Krieviņu-Bahmani un stilīgo aktrisi Dārtu Daneviču; jaunā arhitekta-filozofa Paula Gibzes stāsts par to, kā Jūrmalu pavērst ar seju pret upi; mīti un patiesība par matiem; ieskats interesantākajos pavasara kultūras dzīves notikumos Latvijā un pasaulē u.c.

„Mums katram ir sava izpratne par skaistumu. Vieniem patīk lielas un apaļīgas sievietes, citiem puiciski kalsnas, vieniem baltās, citiem melnādainās. Tas ir gaumes jautājums. Man svarīgi, ka visas šīs sievietes pēc bildēšanās jutās spēcīgākas un pašapzinīgākas,” tā intervijā „Pastaiga” saka pasaulslavenā fotogrāfe Džodija Bībere, kuras fotogrāfijas liek aizdomāties arī par citiem būtiskiem jautājumiem.

Viņiem ir sapņi, idejas un ieceres. Un viņiem piemīt drosme darīt to, ko liek intuīcija un sirdsapziņa. Par ieguvējiem kļūst ne vien viņi paši, bet arī mēs, sabiedrība. Re – daudzšķautņainā Eva Ikstena-Strapcāne (raidījums Viss notiek, biedrība Ascendum, kuras pārziņā kultūras portāls Satori, Mans Doms un Garā pupa, fonds Viegli...): “Cilvēks, kuram ir talants, iespējas un līdzekļi kaut ko sasniegt, ir atbildīgs arī otru pavilkt līdzi.” Re –laikmetīgās mākslas popularizētājs VEF kvartālā, Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis: “Protams, nevar ļauties jebkam. Bet, ja iekšēji jūti, ka vajag, tad ļaujies, jo dzīve iet uz priekšu un nākamais piedāvājums var būt pēc gadiem pieciem.” Re – Oleru muižas saimnieki Ieva un Kārlis Zemīši: “Sapņotāji jau ir tādi mazliet pasisti, un cilvēkam vajag tādam būt, jo trakie ir tie, kas pasauli mazliet pabīda uz priekšu.” Jo “ir sajūta, ka jācenšas ar savu piemēru parādīt, ka vari nebūt bagāts, bet tomēr radīt harmonisku un estētisku vidi, kas uzrunā”.

Ir tik daudz mītu par to, ko mēs drīkstam un ko nedrīkstam darīt ar matiem, kas to veselībai nāk par labu un kas problēmu risināšanai neder! Daži no šiem aizspriedumiem vēl joprojām tiek ik pa brīdim izvilkti no vecmāmiņu pūralādēm un uzdoti par patiesību, citi radušies pirms vairākām desmitgadēm un neatlaidīgi dzīvo līdz šai dienai. Ir mīti, ko izraisījusi nepareiza vai neprecīza mūsdienu zinātnisko atklājumu interpretācija, un savu artavu matu folkloras kultivēšanā devusi pat skaistumkopšanas industrija – tas savukārt peļņas nolūkos. Patiesības meklējumos uzrunājām profesionāļus, kuru ikdiena ir saistīta ar padziļinātu matu izpēti.

Agnese Bičevska, kaut ieņem ar nopietnību stindzinošu amatu – Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenā ekonomiste –, nebaidās provocēt un par sevi jokot arī sociālajos tīklos, turklāt apzinās, ka īsti neatbilst priekšstatam par centrālās bankas pārstāvi uzvedības ziņā. Kopš bērnības spītīga un spuraina, viņa joprojām necieš kontroli un ierobežojumus, bet, izvērtējot pēdējā laika negaidītos kūleņus privātajā dzīvē, nekautrējas atzīt, ka pati vien vainīga, jo no sava egoisma varētu uzcelt Nacionālo bibliotēku. Vai pat divas.

Pastaiga. lv / Foto: Artūrs Kondrāts, Aiga Rēdmane, Shutterstock