Kronēta pirmā mākslīgā intelekta skaistumkaraliene
Pēc tam, kad pagājušajā mēnesī pasaulē pirmā mākslīgā intelekta skaistumkonkursa žūrija atklāja 10 finālistes, ir kronēta pirmā Miss AI. Par uzvarētāju atzīta marokāņu dzīvesstila influencere, kura cer ieviest "daudzveidību un iekļautību" mākslīgā intelekta radītāju vidē.
Kenzai Laili ir gandrīz 200 000 "Instagram" sekotāju un vēl 45 000 sekotāju "TikTok" tīklā, un visu, sākot no viņas attēliem līdz pat uzrakstiem un pateicības runai, ir veidojis mākslīgais intelekts.
"Uzvara "Miss AI" vēl vairāk mani motivē turpināt darbu mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstībā," sacīja Kenza videoierakstā. "Mākslīgais intelekts nav tikai rīks, tas ir pārveidojošs spēks, kas var izaicināt normas un radīt iespējas tur, kur to iepriekš nebija... Virzoties uz priekšu, es esmu apņēmusies veicināt daudzveidību un iekļautību šajā jomā, nodrošinot, ka ikvienam ir vieta pie tehnoloģiskā progresa galda."
Katrai no šīm sievietēm bija autors vai autoru komanda, kas izmantoja tādas programmas kā Open AI DALL-E 3, Midjourney vai Stable Diffusion, lai no teksta norādēm ģenerētu sieviešu attēlus.
Katrai dalībniecei bija unikāla un atšķirīga personība, kā arī seja. Tāpat kā reālās skaistumkonkursu dalībnieces, arī daži mākslīgā intelekta avatāri popularizēja konkrētus mērķus. Tā, piemēram, Aijana atbalstīja LGBTQ kopienu, bet Anne Kerdi iestājās par okeānu attīrīšanu.
Vienlaikus eksperti ir arī pauduši bažas par mākslīgā intelekta radīta skaistumkonkursa sekām. "Viņas visas ir skaistas, taču, atsaucoties uz realitāti, kas raksturo lielāko daļu mūsdienu skaistumkonkursu "Miss USA" uzvarētāju kopš konkursa pirmsākumiem 1921. gadā, vairums no viņām ir baltādainas, tievas, ar gariem matiem un simetriskām iezīmēm,” norādīja socioloģe un grāmatas "Here She Is: The Complicated Reign of the Beauty Pageant Reign in America" autore Hilarija Levija Frīdmena.