Labākos jaunos modes māksliniekus noteiks konkursā "Habitus Baltija 2015"
2015. gada 17. marts, 14:31

Labākos jaunos modes māksliniekus noteiks konkursā "Habitus Baltija 2015"

Jauns.lv

Talantīgākie jaunie modes mākslinieki, modes aprindās jau novērtēti un atzīti dizaineri, nozares profesionāļi un augstskolu pārstāvji no Eiropas un NVS valstīm pulcēsies Rīgā, lai piedalītos starptautiskajā jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2015”, kas 17. aprīlī notiks Ķīpsalā.

„Šis ir īpašs gads, jo konkurss „Habitus Baltija” svin 15 gadu jubileju. Šo gadu laikā konkurss ir attīstījies profesionālā ziņā, kļūstot par nozīmīgu atspēriena punktu un vērtīgu pienesumu jauno modes mākslinieku turpmākajā karjerā,” norāda „Habitus Baltija” projekta vadītāja Sanita Blomniece, akcentējot, ka šogad īpaša uzmanība pievērsta nevis dalībnieku kvantitātei, bet gan tērpu kolekciju kvalitātei.

Līdz šim brīdim atlases kārtu jauno modes mākslinieku sacensībām „Habitus Baltija 2015” individuālajā un skolu konkursā ir izturējuši vairāk nekā 35 jaunie talanti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Turcijas. Plānots, ka konkursā savas tērpu kolekcijas demonstrēs 40 jaunie modes mākslinieki no aptuveni 10 valstīm.

Neordināras idejas un neparastas formas

Konkursantu darbi pārsteidz ar radošām idejām, interesantām formām, košām krāsām un netradicionāliem audumiem – sākot no romantiskiem un gaisīgiem līdz pat lakoniskiem, transformējamiem un futūristiskiem tērpiem, kuru siluetā dominē tehnoloģijas un arhitektūra.

Par iedvesmas avotiem jaunajiem dizaineriem ir kalpojušas visneparastākās lietas: bērnības atmiņas, cilvēka ķermenis, dzīvnieki, arhitektūra, vēsturiski fakti, kā, piemēram, Lielā Oktobra revolūcija, māksla, piemēram, Andra Vītoliņa glezna „Rīga – Andrejosta” un pat seno latviešu ticējums: „Ja satiek skursteņslauķi, jāpieskaras pie apģērba pogas, tad būs laime”. Vairāk par konkursantu iesniegtajām tērpu kolekcijām uzziniet: www.bt1.lv/habitus/?link=01000000

Dalībnieku vidū – rekordliels modes skolu skaits!

Līdztekus individuālajam vērtējumam tiks noteikta arī labākā skola! Šogad par labākās skolas titulu sacentīsies rekordliels skolu skaits – Latvijas Mākslas akadēmija (Latvija), Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija), Viļņas Mākslas akadēmija un Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte (Lietuva), Lietišķo zinātņu augstskola „Vilniaus Kolegija” (Lietuva), Tallinas Mākslas akadēmija (Igaunija), Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Zagrebas universitāte (Horvātija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Lietišķo zinātņu augstskola „Novia” (Somija), Ivanovas Valsts tekstila akadēmija (Krievija), Maskavas Valsts reģionālā universitāte (Krievija) un citas.

Žūrijā – ievērojami modes eksperti

Kolekciju oriģinalitāti un izstrādājumu kvalitāti vērtēs starptautiska žūrija, ko vadīs „H&M” radošā konsultante un ilggadējā galvenā dizainere Margarēta van den Bosa (Margareta van den Bosch) no Zviedrijas, kas ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām. Žūrijas locekļu vidū būs arī „ESMOD Paris” pārstāve Emanuēla Bresone (Emmanuelle Bresson) no Francijas, profesore Klaudija Arenda (Claudia Arend) no Modes un dizaina akadēmijas Vācijā, profesors Džovanni Otonello (Giovanni Ottonello) no „IED Group” Itālijā, baltkrievu dizainers un „Habitus Baltija 2011” uzvarētājs Leors Gofmans (Leor Gofman), starptautiskā modes pārdošanas eksperte Annika Vītola no „VALD Agency” (Dānija). No Latvijas žūrijas sastāvā būs modes dizainere Indra Miklāva, Baltijas Modes federācijas prezidente Elena Strahova, stiliste, izdevniecības „Rīgas Viļņi” modes direktore un „Riga Fashion & Photo School” līdzdibinātāja Olga Kolotova, modes žurnāliste Anita Sedliņa un modes fotogrāfs Oļegs Zernovs.

Pasākumu vadīs šarmantais un stilīgais aktieris Andris Bulis.

Vērtīgas balvas

Laureāti un arī citi konkursa dalībnieki balvās saņems iespēju piedalīties dažādos prestižos starptautiskos modes konkursos, izstādēs un šovos.

Vērtīgo balvu sarakstā ir iespēja piedalīties Krakovas modes nedēļā, modes dizaineru konkursā „Meļņica modi” Minskā (Baltkrievija), starptautiskajā jauno modes mākslinieku konkursā „Russian Silhouette” Maskavā (Krievija), starptautisko jauno dizaineru konkursā „Plyos on Volga. Linen Palette” Ivanovas apgabalā Krievijā, modes šovā „ERKI” Tallinā (Igaunija) un citos pasākumos.

„Habitus Baltija 2015” uzvarētājs saņems ne tikai labākā dizainera titulu, bet arī naudas balvu 500 EUR apmērā no „Renault Latvija” un iespēju mācīties prestižās starptautiskās modes augstskolas „ESMOD” vasaras kursos Parīzē.

Neizpaliks arī balvas no “Habitus Baltija 2015” atbalstītājiem un sadarbības partneriem: Baltijas Modes federācijas, „Baltika Group”, „Buržuja brokastis” u. c.

Atspēriena punkts jaunajiem modes māksliniekiem!

Tieši „Habitus Baltija” savu karjeru ir sākuši daudzi šobrīd jau pasaulē atzīti dizaineri – kostīmu māksliniece Trīnu Pungitsa (Triinu Pungits) un modes dizainere Trīna Isaka (Triin Isak) no Igaunijas, poļu tērpu dizaineres Magdalena Smielaka (Magdalena Smielak) un Pegi Pavlovska (Peggi Pavlovski), latviešu tērpu dizaineri Anita Altmane, Indra Miklāva, Agnese Narņicka, Agnese Oleskāne, Reinis Ratnieks u. c.

„Habitus Baltija” mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt savu pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

Pērn „Habitus Baltija” bija viens no „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas” notikumiem, kurā piedalījās 55 jaunie modes mākslinieki no 12 valstīm. Vairāk: www.habitus.lv

Konkursu organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. „Habitus Baltija 2015” oficiālais auto „Renault”, oficiālais gardums „Skrīveru mājas saldējums”, oficiālā kafija „Coffe Inn”, oficiālais dzēriena pārstāvis „Līgatnes vīna darītava”.

Konkurss notiek vienlaikus ar starptautisko izstādi “Baltic Fashion & Textile RIGA” un tiek veidots kā komplekss pasākums. Rīdzinieki un pilsētas viesi, profesionāļi un interesenti varēs smelties idejas, vērojot modes skates, paplašināt redzesloku, piedaloties ievērojamu modes profesionāļu vadītos semināros un meistarklasēs. Vairāk: www.bt1.lv/bt1/fashion

Karlīna Timofejeva/Publicitātes foto