Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viens no mazuļiem krāj spēkus inkubatorā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

FOTO: Marokā piedzimušie deviņi bērniņi sver no 500 gramiem līdz kilogramam; nāca pasaulē 30. grūtniecības nedēļā 1

Bērni
6. maijā 14:27 2021. gada 6. maijā 14:27
  Jauns.lv
"Es esmu ļoti laimīgs. Manai sievai un mazuļiem klājas labi," BBC izteicies 25 gadus vecās Mali pilsones Halimas Cisē vīrs, kurš klīnikā Marokā sagaidījis pasaulē nākam savus deviņus mazuļus - par diviem vairāk, nekā ultrasonogrāfijas izmeklējumos spēja saskatīt ārsti. 

Nupat ārvalstu medijiem arī nodotas fotogrāfijas, kuros redzami inkubatoros spēkus krājošie jaundzimušie. 

Profesors Jusefs Alauī, Kasablankas klīnikas "Ain Borja" medicīniskais vadītājs, kura pakļautībā esošajā iestādē Cisē laida pasaulē savas piecas meitas un četrus dēlus, aģentūrai AFP atklāja, ka šis gadījums bija "ārkārtīgi rets un neparasts". Dzemdības ķeizargrieziena ceļā pieņēma 10 ārsti, kuru atbalsta komandā darbojās 25 medicīnas darbinieki.

Mazuļi svēra starp 500 gramiem un kilogramu, un aptuveni divus līdz trīs mēnešus krās spēkus inkubatoros. 

Cisē grūtniecība patīkami satraukusi daudzus Mali iedzīvotājus. Izskanot viņas gadījumam, pieslēgties nolēma arī politiķi, kuri nokārtoja pilsones došanos uz klīniku Marokā, kur viņa pavadīja piecas nedēļas, līdz tika veikts ķeizargrieziens. 

Profesors Alauī atklājis, ka paciente klīnikā iestājās 25. grūtniecības nedēļā un ārstiem izdevās noturēt grūtniecību līdz 30 nedēļām. 

Klīnikas vadītājs Jusefs Alauī (no labās) runā ar vienu no ārstiem, kurš piedalījās operācijā. (Foto: AP/Scanpix)

Tikmēr sievietes vīrs palicis Mali, kur rūpējas par abu vecāko meitu, tomēr viņš nemitīgi sazinās ar sievu un par nākotni neesot noraizējies 

"Šos bērnus mums deva Dievs. Viņš arī izlems, kas ar viņiem notiks tālāk. Es par to neraizējos. Kad visuvarenais kaut ko dara, viņš zina - kāpēc," BBC pauda laimīgais tēvs. 

Viņš arī norādīja, ka ir ļoti aizkustināts par to atbalstu, ko viņa ģimeni šajā laikā izjutusi. "Visi man zvanīja! Visi zvanīja! Mali amatpersonas zvanīja un pauda prieku. Es viņiem pateicos... pat prezidents man piezvanīja," sajūsmu neslēpj vīrs. 

Pagaidām publiski nav izskanējis, kādā veidā Cisē ieņēmusi bērnus, tomēr ginekologs Bils Kalumi BBC pauda, ka šādi gadījumi reti kad tiek ieņemti dabiskā ceļā. 

Klīnika Kasablankā, kur nāca pasaulē Cisē mazuļi. (Foto: AP/Scanpix)

Daudzaugļu grūtniecība ir riskanta gan mātei, gan bērniem. Lielākā daļa šādu grūtniecību netiek iznēsātas līdz 37 nedēļām - atzīmei, līdz kurai dzimušos bērnus uzskata par priekšlaicīgiem. 

Iepriekšējo reizi deviņi bērni vienas grūtniecības laikā reģistrēti 1971. gadā sievietei Austrālijā un 1999. gadā - Malaizijā, taču diemžēl neviens no mazuļiem neizdzīvoja ilgāk par dažām dienām. 

Pasaules rekords šobrīd pieder sievietei Nadjai Sulemanai ASV, kura 2009. gadā laida pasaulē astoņus mazuļus. Viņi visi šobrīd jau nosvinējuši 12 gadu jubileju. Sulemana, par kuras grūtniecības un dzemdību norisi, kā arī dzīvi pēcāk plaši ziņojuši ārvalstu mediji, bērnus ieņēma ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību. 


 

Citi šobrīd lasa

"Jāmīl arī bez algas" - Sedokova intervijā atbild, vai tiešām jau gadu uztur savu vīru Jāni Timmu 5
Dānijas izlases ārsts: medicīnas personāls ļoti ātri sniedza palīdzību
Drāma Dānijas futbolā: pasaule uzelpo, taču spēles varoņi netiks aizmirsti
Tēmas: BBC, ASV, Maroka
Pievienot komentāru

"Хорошо, что не Гном Гномыч!": Яна Рудковская завела страницу в Instagram для младшего сына

"Она была очень светлой, доброй": фотомодель загадочно погибла в Турции после ссоры с местным бойфрендом