Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: PantherMedia/Joel Calheiros/Scanpix)

Sieviete Marokā vienās dzemdībās pasaulē laidusi deviņus bērnus: piecas meitenes un četrus puikas 8

Sievietēm
5. maijā 10:40 2021. gada 5. maijā 10:40
  Jauns.lv
Kāda sieviete no Mali vārdā Halima Cisē pasaulē laidusi deviņus bērniņus, lai gan sākumā ārsti bija sagatavojušies septiņu mazuļu dzemdību pieņemšanai. "The Guardian" vēstī, ka šīs īpašās dzemdības notika Marokas slimnīcā. 

Ārsti 25 gadus vecās māmiņas miesās bija spējuši saskatīt septiņas atvases - ultrasonogrāfijas izmeklējumi tika veikti gan Mali, gan Marokā, tomēr precīzu mazuļu skaitu neieraudzīja ne vienas, ne otras valsts slimnīcu ārsti. Mazuļi nākuši pasaulē ar ķeizargrieziena palīdzību. 

Grūtnieces stāsts plaši izskanējis šo Āfrikas kontinenta valstu medijos, sajūsminot gan cilvēkus, gan pievēršot politiķu uzmanību. 

Kad martā Mali ārsti secināja, ka topošajai māmiņai būs vajadzīga īpaša aprūpe, valsts pagaidu prezidents Ba Ndo norīkoja, ka sievietei jādodas uz Maroku, kur, kā nupat pavēstīja Mali Veselības ministrija, pasaulē nākuši deviņi bērniņi. 

Valsts veselības ministre Fanta Sibi aģentūrai AFP pavēstījusi, ka māmiņai un bērniem klājas labi. Viņa arī pastāstīja, ka līdzi topošajai māmiņai uz Maroku devies ārsts no Mali, kurš informē par pacientes gaitām ārvalstīs. 

Paredzēts, ka dzimtenē sieviete atgriezīsies pēc vairākām nedēļām. 

Lai arī notikums ir priecīgs un neparasts, mediķi bija noraizējušies par jaunās sievietes dzīvību un viņas bērniņu iespējām izdzīvot. Deviņi bērni vienas grūtniecības laikā ir ārkārtīgi rets notikums, un nereti kāds no jaundzimušajiem neizdzīvo. 

Citi šobrīd lasa

39 gadus vecais Uldis gandrīz zaudēja dzīvību muļķības dēļ 5
Dānis Ēriksens Eiropas futbola čempionāta spēlē tiek hospitalizēts; mačā pēc pārtraukuma uzvar Somija 2
"Vietējie negrib strādāt" - Latvijā ar zemeņu novākšanu mēnesī var nopelnīt līdz 1500 eiro 16
Skatīt visus komentārus

Кошмар в Дании на ЕВРО-2020: футболист Эриксен потерял сознание во время матча и оказался на волосок от смерти 1

Если бы не делали пластику: составлены фотороботы "честно постаревших" Пугачевой и Ротару