Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nīderlandes karaliene Maksima kopā ar meitu Amāliju (Foto: BACKGRID/ Vida Press)

Spāņu žurnāls izpelnās nicinājumu par 16 gadu vecās Nīderlandes princeses ārienes aprunāšanu

Bērni
29. jūlijā 15:45 2020. gada 29. jūlijā 15:45
  Jauns.lv
Spāņu izklaidējošais žurnāls "Caras" izpelnījies sabiedrības nicinājumu pēc tam, kad uz tā vāka publicēta 16 gadu vecās Nīderlandes princeses Katarīnas Amālijas fotogrāfija ar norādi uz viņas augumu.

Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra vecākā meita Katarīna Amālija uz žurnāla vāka redzama kopā ar māti, Nīderlandes karalieni Maksimu. Pie vasarīgās fotogrāfijas, kuru šomēnes publicējusi pati Nīderlandes karaliskā ģimene rakstīts: "Maksimas vecākā meita ar lepnumu iznes savu "plus size" veidolu."

Ar terminu "plus size" modes pasaulē tiek raksturotas apaļīgas modeles.

Apakšvirsrakstā uz žurnāla vāka princese Katarīna Amālija raksturota kā "princese, kura bez tabu dodas caur pubertātei un aizstāv "īstas sievietes" figūru", kaut arī nekur nav atrodams, ka princese kādreiz būtu publiski komentējusi savu svaru.

Sociālo mediju lietotāji un laikraksti no Nīderlandes karalienes Maksimas dzimtās Argentīnas par šo spāņu žurnālu publikāciju ir saniknoti, norādot, ka izmantot šādus terminus, lai raksturotu pusaugu meitenes ārējo izskatu, ir "bīstami", "necienīgi" un "apkaunojoši".

Argentīnas nacionālais laikraksts "La Nación" uzrunāja politoloģi un rakstnieci Florensiju Freijo, kura apgalvoja, ka uzmanība jāpievērš meitenes sasniegumiem, nevis viņas svaram. "Ir jābūt ļoti nožēlojamam, lai apstiprinātu šādu žurnāla vāku. Viņi nicina Amāliju, skaistu, jūtīgu un inteliģentu pusaudzi," norāda kāds "Twitter" lietotājs. "Tādu cilvēku kā jūs dēļ Spānija ir viena no valstīm, kur cilvēki visvairāk slimo ar ēšanas traucējumiem." 

Atbildot uz kritiku, žurnāls nācis klajā ar paziņojumu, kurā teikts, ka šis raksts radīts, lai iedvesmotu lasītājus, kuri, iespējams, cīnās ar kompleksiem par savu ķermeni.

Nīderlandes karaliskā ģimene nav sniegusi komentārus par notikušo.

Zināms, ka princesei Katarīnai Amālijai ir vēl divas jaunākas māsas - 15 gadu vecā princese Aleksija un 13 gadu vecā princese Ariane.

Citi šobrīd lasa

Oļegs Burovs skaidro, kur ieguvis superdārgo 17 000 vērto zelta pulksteni 35
Mazas britu pilsētiņas iedzīvotājus pārbiedē krastā izskalots 4 metrus garš briesmonis ar spurām un kažoku
Greizsirdības dēļ vīrietis Jūrmalā nogalina savu paziņu. Pats piezvana policijai un nosauc savu vārdu 2
Tēmas: Nīderlande

Муцениеце после скандального развода с Прилучным уехала в Латвию

«Почему королева поздравляет ее публично?»: британцев возмутило обращение Елизаветы II к Меган