foto: Publicitātes foto
Ļoti aktuālo filmu par bērnības dzīvi cenzūras un liekulības pārņemtajā PSRS šobrīd joprojām aktīvi pieprasa kinofestivālos, bet no rītdienas, 20. aprīļa, Latvijas filma nonāk 50 Francijas kinoteātru repertuārā Parīzē, Marseļā, Kannās un citās pilsētās.
Ļoti aktuālo filmu par bērnības dzīvi cenzūras un liekulības pārņemtajā PSRS šobrīd joprojām aktīvi pieprasa kinofestivālos, bet no rītdienas, 20. aprīļa, Latvijas filma nonāk 50 Francijas kinoteātru repertuārā Parīzē, Marseļā, Kannās un citās pilsētās.
Kultūra

Ilzes Burkovskas-Jakobsenas filmu "Mans mīļākais karš" izrādīs 50 kinoteātros Francijā

Jauns.lv

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" (2020) no 20. aprīļa tiks izrādīta kinoteātros visā Francijā. Pēdējos mēnešos par filmu, kas tēlaini ataino dzīvi cenzūras un liekulības pārņemtajā Padomju Savienībā, lielu interesi izrāda ārvalstu festivāli un filmu izplatītāji.

Filma Mans mīļākais karš tiks izrādīta, sākot no 20. aprīļa, aptuveni 50 kinoteātros Parīzē, Marseļā, Kannās, Šerbūrā un citās Francijas pilsētās. Šī valsts filmai ir ļoti nozīmīga, jo tieši Francijā notiek prestižais Ansī starptautiskais kinofestivāls (Festival international du film d'animation d'Annecy), kurā Mans mīļākais karš 2020. gadā uzvarēja konkursa programmā; panākumi šajā festivālā animācijas filmām ir vislabākā ceļazīme turpmākajam ceļam pie skatītājiem. Līdz šim filma Mans mīļākais karš, neskatoties uz pandēmijas izraisītajiem ilgajiem ierobežojumiem, ir izrādīta vairāk nekā piecdesmit kinofestivālos visā pasaulē.

foto: Publicitātes foto

Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena tiksies ar Francijas skatītājiem pirms vairākiem filmas seansiem, un šobrīd saka: “Kopš februāra beigām manī sūrst nepārejošas bēdas un trauksme, domas par Ukrainu ir kā neatlaidīga ēna jebkam. Visas intervijas par filmu "Mans mīļākais karš" pēdējo nedēļu laikā sākas ar vārdiem: “Jūsu filma pēkšņi ir tik aktuāla!”, un mana atbilde ir: “Jā. Diemžēl.” Bet šī pagaidām ir tā artava, kuru varam no sevis dot, skaidrojot pasaulei, kāda nemirusi plēsoņa ir Padomju Savienība.”

foto: Publicitātes foto

Labus vārdus filmai veltījuši ārvalstu kritiķi un kino apskatnieki. “Stāstītāja personīgo izjūtu un vēsturisko notikumu apvienojums ne vien aizkustina, bet liek skatīties ar aizrautību”;  “paraugs tam, ko var saukt par cita veida animāciju, kas uzņemas risku”, “lieliska filma tās māksliniecisko un naratīvo īpašību dēļ”, raksta sensecritique.com. Žurnālā Famille Chrétienne filma Mans mīļākais karš raksturota kā “izdomas pilna un inteliģenta”, bet Le Parisien – kā “tīrradnis no austrumiem, kas steidzami jāredz”. Mans mīļākais karš iekļauta starptautiskās filmu datu bāzes IMDB 2020. gada labāko animēto filmu sarakstā. Filma novērtēta arī Latvijā – 2020. gadā Ilze Burkovska-Jakobsena saņēma Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps par labāko animācijas filmas režiju, filma uzvarēja arī kategorijā Labākā animācijas filma.

foto: Publicitātes foto

Filma Mans mīļākais karš tapusi, studijai Ego Media sadarbojoties ar norvēģu Bivrost Film, un tā veidota ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un projektubanka.lv. ziedotāju atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvā ir mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmas veidošana ilga astoņus gadus, tā ir Latvijas un Norvēģijas kopražojums.

Filmu "Mans mīļākais karš" var noskatīties straumēšanas platformā ŠEIT - https://vimeo.com/ondemand/mansmilakaiskars