Zobus, asinsspiedienu un redzi reizumis pārbauda teju visi, taču par vēl vienu būtisku pārbaudi aizmirst
foto: LETA
Gaitenis renovētajā Rīgas 1.slimnīcas poliklīnikas korpusā Bruņinieku ielā.
Esi vesels

Zobus, asinsspiedienu un redzi reizumis pārbauda teju visi, taču par vēl vienu būtisku pārbaudi aizmirst

Jauns.lv

Pētījumā konstatēts, ka cilvēki daudz retāk pārbauda ausu veselību, nekā acu, zobu vai iekšējo orgānu veselību. 

Saskaņā ar Lielbritānijas Karaliskā nacionālā nedzirdīgo institūta jaunākā pētījuma datiem tikai 6 % britu, kuriem vēl nav diagnosticēta dzirdes slimība, 2021. gadā veica dzirdes pārbaudi, lai gan 98 % cilvēku piekrīt, ka viņu dzirde viņiem ir svarīga.

Pētījumā secināts, ka dzirdes pārbaudes ir "sliktākā pozīcija" attiecībā uz personīgo veselības aprūpi, tāpēc pētnieki mudina sabiedrību neignorēt šīs pārbaudes, lai pārliecinātos, ka nav nediagnosticēta dzirdes pasliktināšanās, kas var izraisīt papildu komplikācijas.

Lielbritānijas nedzirdīgo institūts brīdina, ka dzirdes zudums var palielināt demences risku līdz pat piecām reizēm, un piebilst, ka arvien vairāk pierādījumu liecina, ka agrīna atbalsta un ārstēšanas nodrošināšana var samazināt šo risku.

Jau ziņots, ka saskaņā ar pētījumu, kas otrdien publicēts žurnālā "BMJ Global Health", jaunieši bieži mūziku klausās pārāk skaļi un pārāk ilgi, tas nākotnē var vainagoties dzirdes zudumā. 

Liela skaļuma skaņas iedarbība var nogurdināt auss sensorās šūnas un struktūras. Ja tas turpinās pārāk ilgi, tās var tikt neatgriezeniski bojātas, izraisot dzirdes zudumu, troksni ausīs vai abas šīs problēmas. 

ASV Slimību kontroles un profilakses centrs ierobežo drošu trokšņa līmeni līdz aptuveni 85 decibeliem 40 stundu nedēļā. Ja jūs mūziku klausāties tikai 2,5 stundas dienā, tas atbilst aptuveni 92 decibeliem, teikts pētījumā.

Izpētīts, ka, klausoties mūziku viedtālrunī, klausītāji bieži vien izvēlas skaļumu līdz pat 105 decibeliem.

Tēmas