Padoms, kā baudīt, nevis ciest sāpes, pavadot ikdienu uz "augstpapēdenēm"
Sievišķīgais izaicinājums "30 dienas svārkos" nav stāsts par mani – visu savu apzināto dzīvi esmu staigājusi kleitās un augstpapēžu kurpēs. Nu man 37 gadi un ar draudzenēm smejamies, ka laikam jau tā arī novecošu – uz "augstpapēdenēm", jo citādu sevi es nemaz nespēju iedomāties.
Taču draudzenēm esmu noklusējusi, ka pēdējā laikā viena ceļgala locītava jūtas nekomfortabli – ik pa laikam iesāpas un iesmeldzas. Lai arī pati sev iestāstīju, ka tā ir mazākā bēda un – gan pāries, kādā sestdienas rītā pēc rosīgas darba nedēļas un jautri nodejotas piektdienas nakts pamodos ar sapampušu ceļgalu. Mani pārņēma panika, jo ar ko tādu sastapos pirmo reizi.
Uztvēru to kā zīmi, ka vairs nedrīkstu cerēt, ka gan jau pāries, bet – ir jāmeklē speciālista palīdzība. Nākamās nedēļas laikā apskrēju trīs man tuvus ārstus, un diagnoze nebija iepriecinoša – man esot izteikta nosliece uz osteoartrītu, locītavu nolietošanos un deformāciju. Kad, pamatīgi satraukta, jautāju, ko tas nozīmē, guvu skaidrojumu, ka osteoartrīts jeb osteoartroze ir hroniska locītavu slimība, kas izpaužas galvenokārt cilvēkiem pusmūžā (!), un diemžēl to biežāk novēro sievietēm, jo tai ir tieša saistība ar menopauzes iestāšanos. Visbiežāk osteoartrīts skar ceļgala un gūžas locītavas. Tas izraisa pakāpenisku skrimšļa nodilšanu locītavā, un šīs pārmaiņas attiecīgi noved pie locītavas disfunkcijas un sāpēm.
Speciālisti norādīja, ka agrīni (un vieglas slimības gadījumā) sāpes kustību laikā var būt epizodiskas, bet vēlāk (un smagas slimības gadījumā) var kļūt pastāvīgas un var traucēt naktsmieru. Ārsti paskaidroja, ka osteoartrīts ir galvenais hronisku sāpju un invaliditātes cēlonis visā pasaulē un ārstēšana parasti ir vērsta uz simptomu mazināšanu, izmantojot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus un pretsāpju līdzekļus. Tomēr, ņemot vērā nelabvēlīgo ietekmi, kas saistīta ar ilgstošu medikamentu lietošanu, tiek meklētas arī alternatīvas terapijas, kas var droši un efektīvi samazināt sāpes un iekaisumu.
Osteoartrīts var sākties daudzu iemeslu dēļ: tas var būt saistīts ar vecumu un ģenētiskajiem faktoriem, un tam var būt arī predisponējoši faktori, tostarp, ja dzīves laikā ir bijusi paaugstināta slodze uz locītavām.
Tiešām – atmiņā uzausa, ka mana ome visu laiku sūdzējās par sāpēm ceļgalos, arī mamma reizēm par to ieminas. "Nē, es vēl neesmu tik veca, lai "sēdētu" uz zālēm," teicu dakterim, uz ko viņš atbildēja, ka vadlīnijās par osteoartrīta ārstēšanu liela vieta ir atvēlēta arī nemedikamentozajai terapijai, kas vērsta uz hronisku sāpju samazināšanu un akūtā procesa apstādināšanu. Viņš uzskaitīja, ka var palīdzēt gan ārstnieciskā vingrošana, gan ūdens aerobika, gan krioterapija, gan... piemērotu apavu valkāšana. Jā, protams, viņš pamanīja, ka esmu ieradusies uz vizīti augstpapēžu kurpēs.
Turpinot sarunu, ārsts ieminējās, ka labs palīgs profilaksei un locītavu stiprināšanai ir omega-3 taukskābju papildu uzņemšana ikdienā.
Mājās, prātā atsaucot sarunu ārsta kabinetā, atcerējos kādu žurnālā "Klubs" senāk lasītu interviju ar farmācijas zīmola LYL love your life® vadītāju Klaidu Grunti. Viņš stāstīja, kā radījis zīmolu, kas nu daudziem asociējas ar augstas kvalitātes uztura bagātinātājiem – pats, aktīvi sportojot, sācis just sāpes ceļgalu locītavās un, meklējot risinājumu, kā šo diskomfortu mazināt un pārvarēt sāpes, nonācis līdz krila eļļai – pilnvērtīgam un biopieejamam omega-3 taukskābju avotam, kas Latvijā tajā laikā vēl nebija nopērkams.
Sāku pētīt internetā informāciju par krila eļļu – tās ir 100% tīras omega-3 taukskābes, kas ir dabiski iegūtas no zemeslodes tīrākajos ūdeņos, Atlantijas okeānā, mītošajiem planktoniem kriliem Euphausia superba. Papildus mūsu valsts iedzīvotāju pozitīvajām atsauksmēm atradu Austrālijā nesen veiktu lielu klīnisko pētījumu, kurā piedalījās pacienti ar klīniski diagnosticētu vieglu vai vidēji smagu ceļgala locītavas osteoartrītu.
Pētījumā atgādināts, ka osteoartrītam ir raksturīgs progresējošs locītavas skrimšļa zudums, kas, ja netiek ārstēts, noved pie daudzu svarīgu locītavas sastāvdaļu degradācijas. Secināts, ka pēc sešu mēnešu krila eļļas 4 kapsulu dienā uzņemšanas, ceļgalu stīvums un sāpes būtiski mazinājās un ceļgalu locītavu funkcijas jūtami uzlabojās. [1]
Sapratu, ka krila eļļa ir tieši tas, kas man vajadzīgs, un devos uz aptieku pēc eleganti violetā iepakojuma LYL love your life® krila eļļas LYL Krill Oil. Farmaceite manu izvēli atbalstīja, sakot, ka tieši šī krila eļļa satur visefektīvākās dabiskas formas omega-3 taukskābes ar klīniski pierādītu iedarbību: jau mēneša laikā palielina omega-3 taukskābju indeksu par 68% un papildus nodrošina organismu ar holīnu (B4 vitamīns) un dabisko antioksidantu astaksantīnu.
Farmaceite uzsvēra, ka LYL Krill Oil sastāvā omega-3 ir fosfolipīdu formā, tāpēc, lietojot krila eļļu, notiek organismam draudzīga omega-3 taukskābju, holīna un astaksantīna piegāde un integrācija tieši katras šūnas apvalkā. To dēvē arī par "maģistrāli uz šūnu" jeb taisnāko ceļu, kas nogādā šīs galvenās barības vielas tur, kur tās ir visvairāk vajadzīgas. Šī priekšrocība sniedz vērtīgu ieguvumu visām mūsu organisma šūnām un orgāniem.
Esmu sākusi lietot LYL Krill Oil, un pirmais iespaids ir ļoti patīkams, jo šīs kapsulas ir bez specifiskās zivju smaržas, pēcgaršas un atraugas, kas tik raksturīga zivju eļļas uztura bagātinātājiem. Turklāt želejas kapsulas ir viegli norijamas, mazas un maigas.
Noteikti vēl ziņošu par to, kādi uzlabojumi ir manām locītavām. Šobrīd es ceru uz atvasaru un dejām līdz rīta gaismai ar veseliem un atjaunotiem ceļgaliem.
Septembrī LYL Krill Oil pieejama aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi – 20%.
Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu
Reklāmas raksts sadarbībā ar SIA "Ozermedia"