Piecas pazīmes, ka cukura līmenis asinīs ir “ārpus kontroles”
Cukura līmenis asinīs var šķist nekaitīga lieta, taču tas ir ļoti svarīgs organisma darbībai, un, ja tā līmenis ir ārpus normas, tas var radīt nopietnas problēmas. Hroniski augsts cukura līmenis asinīs var novest pie diabēta, kas var palielināt sirds un asinsvadu slimību, insulta, demences un redzes zuduma risku, vēsta portāls "EatThisNotThat".
Lai uzturētu cukura līmeni asinīs veselīgā robežās, ieteicams to ik gadu pārbaudīt ar asins analīžu palīdzību. Tomēr ir arī dažas pazīmes, kas pateiks priekšā, ka cukura līmenis izgājis “ārpus kontroles”.
1. Bieža urinēšana
Ja vajadzība apmeklēt tualeti parādījusies biežāk, nekā ierasts, iespējams, ka jums ir paaugstināts cukura līmenis asinīs. Ja asinīs ir cukura (glikozes) pārpalikums, organisms cenšas to izvadīt, izskalojot ar urīnu. Ja pamanāt, ka urinējat vairāk nekā parasti, konsultējieties ar savu ārstu.
2. Slāpes
Bieža urinēšana var izraisīt dehidratāciju, jo, izvadot šķidrumu no organisma, cukurs asinīs aizvada šķidrumu no citiem audiem. Tas var izraisīt pastiprinātu slāpju sajūtu.
3. Nogurums
Augsts cukura līmenis asinīs bieži vien rodas tāpēc, ka organisms kļūst rezistents pret insulīnu - hormonu, kas palīdz apstrādāt cukuru, lai šūnas to varētu izmantot enerģijai. Ja cilvēkam ar augstu cukura līmeni asinīs trūkst šī enerģijas avota, viņš var justies pastāvīgi noguris.
4. Pastāvīgs izsalkums
Cilvēki ar ļoti augstu cukura līmeni asinīs var nemitīgi justies izsalkuši. Pat tad, ja tiek apēsts vairāk, novērojams svara zudums. Tā notiek, jo organismam trūkst enerģijas no glikozes un tas pieprasa vairāk pārtikas, ko izmantot kā “degvielu”. Hroniski augsts cukura līmenis asinīs var izraisīt arī negaidītu svara zudumu, jo organisms enerģijas iegūšanai var sākt dedzināt liekās tauku rezerves.
5. Redzes problēmas
Augsts cukura līmenis asinīs var izraisīt redzes problēmas. Šo stāvokli sauc par diabētisko retinopātiju. Saskaņā ar Džona Hopkinsa Medicīnas datiem diabētiskā neiropātija ir galvenais pieaugušo amerikāņu akluma cēlonis.