Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

4 brīdinājuma pazīmes tam, ka tavas zarnas nav veselas

Esi vesels
20. maijā 06:19 2022. gada 20. maijā 06:19
  Jauns.lv
Amerikāņu ārsts skaidro, kas jāzina par neveselīgu zarnu stāvokli un pazīmēm, kas uz to norāda. Daudzi medicīnas eksperti zarnas dēvē par otrajām smadzenēm, un tas ir tāpēc, ka zarnām ir svarīga loma mūsu vispārējā veselībā.

"Zarnu un smadzeņu saikne ir tik spēcīga, ka ir pierādīts, ka tā ietekmē garastāvokli, izziņas spējas un pat miegu. Zarnās dzīvo arī milzīgs skaits mikroorganismu, ko vienā vārdā dēvē par zarnu mikrobiomu," skaidro Dr. Tomi Mičels, sertificēts ģimenes ārsts no ASV Holistiskā Labsajūtas centra. 

Lielākā daļa no mums ir dzirdējuši terminu "zarnu veselība", bet ko tas īsti nozīmē? "Jūsu zarnās mīt vairāki triljoni mikrobu, kas ir ļoti svarīgi vispārējai veselībai. Šīs noderīgās baktērijas palīdz sagremot pārtiku, ražo vitamīnus un aizsargā organismu pret kaitīgiem patogēniem. Ja zarnu baktēriju līdzsvars tiek izjaukts, tas var izraisīt stāvokli, ko dēvē par disbiozi, kas saistīts ar dažādām veselības problēmām, tostarp alerģijām, autoimūnām slimībām un pat depresiju. 

Kā saglabāt zarnu veselību? Pirmais solis ir sabalansēts uzturs, kas ietver daudz svaigu augļu un dārzeņu. Ja iespējams, jāizvairās arī no pārstrādātiem pārtikas produktiem un antibiotikām. Turklāt regulāras fiziskās aktivitātes un stresa mazināšanas pasākumi var palīdzēt veicināt veselīgu zarnu vidi. 

Četras pazīmes, kas norāda, ka ar zarnām kaut kas nav labi: 

0 /4
Tēmas: ASV

Citi šobrīd lasa

"Brīnišķīgs Jūrmalas saulriets!" Krievijas šovmenis Maksims Galkins jūsmo par vakara pastaigu Latvijā 3
FOTO: ar koncertu Saulkrastos publiku sajūsmina "Labvēlīgais tips"
VIDEO: ķīniešu pilots Džou piedzīvo smagu avāriju Silverstounas F-1 posma startā
Pievienot komentāru