Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
REUTERS/SCANPIX

Rosina apsūdzēt medicīnas darbinieci par 11 iedzīvotāju fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19 4

Par veselību
9. maijā 15:27 2022. gada 9. maijā 15:27
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien rosinājis apsūdzēt medicīnas darbinieci par 11 iedzīvotāju fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19, aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret medicīnas darbinieci par nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā pēc personu fiktīvas vakcinēšanas pret Covid-19. Kriminālprocess bija ierosināts 2021. gada 17. septembrī.

Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka medicīnas darbiniece, kas nodarbināta vakcinācijas punktā tirdzniecības centrā, veikusi personu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un īstenojusi nepieciešamās darbības, lai informācija par it kā notikušo vakcinācijas faktu tiktu ievadīta e-veselības sistēmā un personas saņemtu sertifikātu.

KNAB ieguva pierādījumus, ka konkrētā medicīnas darbiniece varētu būt veikusi vakcinācijas imitāciju 11 personām.

Krimināllietas izmeklēšanas laikā KNAB ieguva ziņas par vēl 320 personām, kuras, iespējams, fiktīvi vakcinētas un saņēmušas Covid-19 sertifikātus, un informāciju atbilstoši institucionālajai kompetencei nosūtīja Valsts policijai.

Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu.

Tuvākajā laikā prokuratūrai būs jāizlemj, vai sievietei uzrādīt apsūdzību.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti runā par referendumu Hersonā 35
Glāze citronūdens no rīta! Ko veselības labā dara šis vienkāršais dzēriens?
FOTO: Politiķi, uzņēmēji un pat Igaunijas eksprezidents: sabiedrības krējums ierodas uz Dailes teātra pirmizrādi "Kokvlinas lauku vientulībā"
Skatīt visus komentārus