Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Cilvēkiem jāvakcinējas," saka sieviete, kuras brālis Anglijā nomira neilgi pēc "AstraZeneca" potes saņemšanas 11

Dzīvības loterija
8. aprīlī 20:28 2021. gada 8. aprīlī 20:28
  Jauns.lv
59 gadus vecais advokāts Nīls Astless no Češīras Anglijā devās mūžībā pagājušajā svētdienā. 17. martā viņš bija saņēmis "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19. Ārsti esot "99,9 procentus" pārliecināti, ka asins recekli viņa smadzenēs izraisījusi vakcīna. Neskatoties uz to, vīrieša māsa aicina cilvēkus vakcinēties, raksta BBC.

Alisona Astlesa norāda, ka viņas brālim "ārkārtīgi nepaveicās", jo risks piedzīvot šādas vakcīnas blaknes ir ļoti zems. Sieviete atzīst, ka izjūt atbildību šobrīd atklāt savas domas, jo "kopumā mēs izglābsim vairāk dzīvību ar vakcinēšanos".

Ģimene joprojām gaida oficiālu ziņojumu par vīrieša nāves cēloni, tomēr ārsti ir pārliecināti, ka pie vainas bijušas vakcīnas izraisītās blaknes.

Alisona, kura pati strādā par farmācijas profesori Hudersfīldas universitātē, stāsta, ka viņas brālim apmēram nedēļu pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas sāka sāpēt galva. Apmēram astoņas dienas vēlāk viņš sāka zaudēt redzi, bet piektdien tika nogādāts Karaliskajā Liverpūles universitātes slimnīcā.

Alisona Astlesa (Foto: Ekrānuzņēmums)

Ārsti viņa smadzenēs atraduši "milzīgu asins recekli". Svētdien Nīls nomiris. "Daily Telegraph" ziņo, ka vīrietim diagnosticēta "smadzeņu vēnu sinusa tromboze un subarahnoidāla asiņošana" ar "zemu trombocītu skaitu un ārkārtīgi augstu D-dimēru koncentrāciju".

Alisona raksturoja Nīlu kā ļoti mīlētu brāli, vīru un dēlu, piebilstot, ka viņa nāve ir atstājusi "milzīgu robu mūsu dzīvē".

"Māsa manī joprojām jūtas bezgalīgi nikna un ļoti dusmīga, ka tas ir noticis ar manu brāli," "BBC News" sacīja Alisona. "Neskatoties uz to, kas noticis ar Nīlu, un tā ietekmi uz mūsu ģimeni, es joprojām stingri uzskatu, ka cilvēkiem vajadzētu iet un saņemt vakcīnu. Ja jūs jau esat saņēmuši vienu devu, ejiet un saņemiet otru. Ja vēl neesat saņēmis devu, pārliecinieties, ka to dabūsiet. Jo kopumā mēs izglābsim vairāk cilvēku, ja vakcinēsimies."

Viņa norāda, ka trombu veidošanās risks pēc vakcīnas ir ļoti, ļoti zems, un "manam brālim ārkārtīgi nepaveicās".

Sieviete arī atzinīgi novērtēja Lielbritānijas lēmumu cilvēkiem, kuri jaunāki par 30 gadiem, piedāvāt alternatīvu vakcīnu.

Viņa pati jau saņēmusi "Pfizer" vakcīnu, bet pārējie ģimenes locekļi potēti ar "AstraZeneca".

Alisona norāda, ka nolēma publiski runāt par sava brāļa nāvi, lai palielinātu sabiedrības izpratni par vakcīnas blakusparādībām, piebilstot: "Ja tā rezultātā mēs varam izglābt vienu dzīvību, vienu citu ģimeni, tad tas ir tā vērts."

Lielbritānijas Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulēšanas aģentūra paziņojusi, ka Lielbritānijā līdz 31.martam no 20,2 miljoniem ievadīto "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas devu tikai 79 gadījumos izveidojušies asins recekļi, bet 19 cilvēki miruši.

Trombu izveidošanās risks ir aptuveni četriem cilvēkiem no miljona, kuri saņēmuši "AstraZeneca" vakcīnu.

Zināms, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) trešdien paziņoja, ka asins trombu veidošanās jāuzrāda kā ļoti reta "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas blakne.

Savukārt Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vakcīnu drošības eksperti paziņojuši, ka saikne starp asins trombu veidošanos un "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu ir iespējama, taču nav apstiprināta.

Saistītās ziņas

Svarīga informācija visiem iedzīvotājiem, kuri saņēmuši "AstraZeneca" vakcīnu 9
Lielbritānijas regulatori iesaka cilvēkiem līdz 30 gadiem "AstraZeneca" vietā izmantot citu vakcīnu
"Skaidrs, ka pastāv saistība ar vakcīnu" - Eiropas Zāļu aģentūras amatpersona saista "AstraZeneca" ar trombu veidošanos 10

"Vadoties pēc pašreizējās informācijas, cēloņsakarība starp vakcīnu un trombu rašanos ar zemu trombocītu līmeni tiek uzskatīta par iespējamu, taču nav apstiprināta," teikts PVO Globālās konsultatīvās vakcīnu drošības komitejas paziņojumā.

Citi šobrīd lasa

Zviedru basketboliste, kura pat bija spiesta mainīt uzvārdu, stāsta par šausmām Krievijā 7
Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 4
Valsts prezidents otro "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu 15.aprīlī nesaņems 3
Skatīt visus komentārus

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"

Принц Гарри и Меган Маркл горько пожалели о своем скандальном интервью после смерти принца Филиппа