Cinks ir nepieciešams arī efektīvai imūnsistēmas darbībai!
Jau 10 gadus ir zināma neapstrīdama cinka (Zn 2+) efektivitāte koronavīrusu nomākšanā.
Medicīnas zinātnes pētnieki jau sen ir pārliecinājušies, ka:
1. Trešdaļai senioru novērots mikroelementa cinka (Zn 2+) trūkums organismā.
2. Cinks ir ārkārtīgi svarīgs cīņā pret koronavīrusiem, Zn 2+ nomāc to aktivitāti.
3. Pirms desmit gadiem tika atklāta neapstrīdama cinka efektivitāte koronavīrusu nomākšanā.
Lai arī sabiedrībā par koronavīrusiem sāka runāt tikai pēdējā gada laikā, zinātnieki par tiem interesējas krietni senāk. Katrs par šo tēmu veiktais pētījums tagad kļūst par īstu zelta dzīslu un palīdz citiem pētniekiem un ārstiem saprast veidus, kas varētu palīdzēt tikt galā ar šo biedējošo slimības izraisītāju.
Jau 2010. gadā zinātnieku grupa no Kembridžas, Oregonas, Ziemeļkarolīnas un Leidenes universitātēm veica eksperimentu, lai izpētītu cinka ietekmi uz SARS-CoV vīrusu un tā inficētajām šūnām, kā rezultātā tika noskaidrots, ka dažādu vīrusu aktivitāte ir atkarīga no cinka daudzuma šūnā.
Pētnieki pārliecinājās, ka cinka joni būtiski ietekmē dažādu šūnā notiekošu procesu regulēšanu.
Eksperimenta laikā zinātnieki inficēja īpašas, laboratorijās audzētas šūnas ar SARS-CoV un SARS-CoV-GFP. Pētījuma rezultāti norādīja, ka cinka joni ir spēcīgi SARS koronavīrusa aktivitātes inhibitori (kavētāji) šūnu kultūrā, jo tie samazina vīrusu reproduktīvās (vairošanās) spējas.
Zinātnieki uzskata, ka cinka jonus nākotnē var izmantot, lai izstrādātu pretvīrusu terapiju, kas var efektīvi ārstēt koronavīrusu izraisītās slimības.
Cinks ir nepieciešams arī efektīvai imūnsistēmas darbībai.
Atrodi sev piemērotāko: https://internetaptieka.lv/lv/visi-produkti/biofarmacija?sort=%22popular%22&page=1
Par cinka iespējamiem ieguvumiem runā ne tikai pētnieki, kuri strādā ar šūnām, bet arī zinātnieki, kuri pēta dzīvos organismus. 2016. gadā publicēto zinātnisko rakstu pārskats apspriež cinka lomu imūnsistēmas pareizā darbībā. Ir zināms, ka šī mikroelementa trūkums samazina imūno šūnu aktivitāti, tāpēc tiek novājināta organisma aizsargspēja, kā rezultātā palielinās iekaisuma draudi. Cinks tiek uzskatīts par īpaši svarīgu gan iedzimtās, gan iegūtās imunitātes pareizai attīstībai un uzturēšanai. Ir ticami pierādījumi, ka traucēts cinka metabolisms ietekmē limfocītu veidošanos, aktivizēšanu un pārnešanu - svarīgo imūnsistēmas šūnu darbību.
Vairāk nekā 200 zinātniskos pētījumos ir noskaidrots, ka cinka deficīts ir diezgan izplatīts un skar gandrīz divus miljardus cilvēku visā pasaulē.
Kā nodrošināt cinka pietiekamību?
Lai novērstu cinka deficītu, uzturā ieteicams iekļaut olas, sarkano gaļu, aknas, piena produktus, dažādas zivis vai austeres. Protams, cinks ir arī augu pārtikā, piemēram, graudos, pākšaugos, riekstos, bet cilvēka ķermenis šādu cinku absorbē grūtāk. Fakts ir tāds, ka no jebkura cinka, kas uzņemts ar pārtiku, tiek absorbēti tikai aptuveni 20%, labākajā gadījumā 30%. Cinka dienas norma ir 10-20 mg dienā, maksimālā cinka deva ir 30 mg dienā.
Tomēr, ja ar parasto uzturu nesaņemat nepieciešamo šī mikroelementa daudzumu, ir iespēja lietot arī uztura bagātinātājus, kas satur cinku.
Šis raksts izveidots, pamatojoties uz šo publikāciju.
BIOFARMACIJA – unikāli, dabīgas izcelsmes minerāli un vitamīni no Izraēlas bez jebkādām ķīmiskām palīgvielām – krāsvielām, konservantiem, stabilizētājiem u.c! Organismam nav jātērē savi bioķīmiskie resursi uz nevajadzīgo piedevu asimilāciju, vērtīgo aktīvo vielu uzsūkšanās notiek nekavējoties.
Aptiekās atrodi sev piemērotāko cinka preparātu imunitātes stiprināšanai – tīru CINKU, vai arī, CINKU, kas bagātināts ar dabīgo VITAMĪNU C (acerola) un VITAMĪNU D3.
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.
Raksts sadarbībā ar SIA ”Biofarmācija”, https://www.biofarmacija.eu/