Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorija. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Stradiņa slimnīca tuvojas robežai, kad vajadzēs sākt šķirot pacientus 1

Par veselību
25. janvārī 09:03 2021. gada 25. janvārī 09:03
  Jauns.lv / LETA
Ir redzami pirmie vakcinācijas rezultāti, jo ir jūtama neliela saslimstības mazināšanās starp medicīnas darbiniekiem, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Paula Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Viņš kā piemēru minēja, ka pirms mēneša regulāri slimoja ap 200 medicīnas darbinieku, tagad saslimst 130 -140 cilvēki.

Tomēr viņš atzīst, ka viena no lielākajām problēmām arvien ir personāla trūkums, jo arvien tuvāk slimnīca ir tai robežai, kad vajadzēs sākt šķirot pacientus. "Situācija ir diezgan kritiska, katru dienu mēģinām pārkārtot slimnīcas darbu, arī meklējam personālu," piebilda Muciņš.

Kopumā slimnīcā šajā otrajā vakcinācijas ciklā katrs sestais mediķis jeb vairāk nekā 450 cilvēku ir pārslimojuši Covid-19. Šobrīd slimo 130 personas, vēl aptuveni 15 ir kontaktpersonas. Viņš atzīst, ka ir vakcinējusies vairāk nekā puse - 1600 darbinieki no 3000, divas trešdaļas šobrīd ir pasargāti - tie, kas ir vakcinējušies, un tie, kas ir nesen pārslimojuši. Tāpat turpina uzrunāt kolēģus vakcinēties, bet nevienu nevar piespiest to darīt, jo tā ir brīvprātīga izvēle.

"Redzot to, kā mums ir gājis pirmajā vakcinācijas pret Covid-19 posmā ar ārstniecības personām, jāatzīst, ka mērķis vakcinēt visus Latvijas iedzīvotājus ir ļoti ambiciozs. Protams, laiks rādīs, ko mēs reāli varam izdarīt, lai pārliecinātu visu sabiedrību vakcināciju veikt," sacīja Muciņš.

Jau ziņots, ka 18.janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Vakcinācijas otrais aplis notiks tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo Veselības ministrija.

Citi šobrīd lasa

De Niro, Džodija Fostere, 50 Cent un citas slavenības, kas uzaugušas netradicionālās ģimenēs
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 14
Samaksās jau darba intervijā: "McDonald's" milzu grūtības piesaistīt jaunus darbiniekus 1
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!