Viņķele: Covid-19 krīze ir daudz plašāka nekā epidemioloģiska, atstājot daļu iedzīvotāju bez iztikas
Ja ekspertu ieteiktos ar Covid-19 saistītos drošības un ierobežojošos pasākumus, kas daļu Latvijas iedzīvotāju kādu brīdi atstāj bez iztikas, nepapildinās ar laikus un pareizi veidotiem atbalsta mehānismiem, sabiedrības līdzdalība būs mazāka, savā blogā pauž veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
"Vēlreiz un vēlreiz atkārtošu, lai cik to arī kāds nevēlētos dzirdēt: Covid-19 krīze ir daudz plašāka nekā epidemioloģiska," uzsver politiķe.
Atsaucoties uz vasaru, ministre norāda, ka tā bija jāpavada koordinētā izmantoto dīkstāves mehānismu kļūdu analīzē un jāgatavo atbalsta pasākumi pa nozarēm.
Lēmumu pieņemšanas kļūda, viņasprāt, slēpjas nevis nepietiekami stingru ekspertu ieteikumu nepietiekami stingrā īstenošanā, bet arī lēmumu pieņēmēju, kas paši dzīvo pietiekami turīgā vidusšķirā, nespējā iekāpt tā cilvēka, tās ģimenes kurpēs, kas pamatoti uztraucas gan par savu veselību, gan to, ka ierobežojumu dēļ paliek bez iztikas.
"Ģimene, kurā sieva strādā par viesmīli, vīrs ir radošais, ir mazi bērni un iztika atkarīga no tā, vai viņiem ir darbs, man nav abstrakcija. Tie ir cilvēki, par kuru problēmām zinu no viņiem pašiem, kuriem man vakarā ir jāatbild uz personīgi sūtītu jautājumu - kas notiks nākamnedēļ? Izņemot jaunus ierobežojumus, man viņiem nav ko atbildēt," pauž Viņķele.
Tāpat politiķe skaidro, ka sakarā ar saslimstības ar Covid-19 pieaugumu Eiropā, tostarp Latvijā, kopš pagājušās nedēļas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir atjaunojis operatīvās sapulces, turklāt ir notikušas dažās Krīzes vadības padomes sanāksmes. "Ceru, ka mums pietiks spēka turpināt lēmumus balstīt ekspertu ieteikumos un pietiks empātijas ieraudzīt aiz šiem lēmumiem cilvēkus, kurus tie ietekmēs," piebilst politiķe.
"Mēs ar kolēģiem partiju apvienībā "Attīstībai/Par!" esam dažbrīd sakostiem zobiem situšies, lai palīdzētu skaidrot, pamatot un uzlabot Kariņa un finanšu ministra Jāņa Reira (JV) nodokļu grozījumus, kuri, mūsuprāt, ne vienmēr ir bijuši izcili skaidri, pamatoti un taisnīgi," atklāj ministre. Viņa tostarp skaidro, ka "mēs esam pacietīgi klausījušies un iecietīgi izturējušies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm".
"Mēs labi apzināmies, ka valstij krīzē ir vajadzīga rīcībspējīga valdība, tāpēc mēs joprojām esam gatavi strādāt komandā," rezumē Viņķele.
No pirmā šoka un apturētas dzīves pavasarī līdz drūmajam rudenim: koronavīruss Latvijā
Pirmā preses konference par Covid-19 izplatību Latvijā notika 2020. gada februārī. Drīz pēc tam valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija un ...
Jau ziņots, ka Kariņš intervijā žurnālam "Ir" atzinis, ka ir neapmierināts ar Viņķeles tempu Covid-19 jautājumos, piebilstot, ka uzņemas pilnu atbildību par to, ka nav spiedis rīkoties ātrāk.