Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Trīs zāļu veidi izraisa atmiņas samazināšanos vecākiem cilvēkiem

Esi vesels
2020. gada 26. oktobrī 06:54 2020. gada 26. oktobrī 06:54
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Vai sākat aizmirst faktus, lietas un notikumus? Pirms saistāt to ar vecumu, padomājiet, vai pie vainas nav zāles, ko lietojat, it īpaši, ja tās ir pret bezmiegu, nemieru vai alerģijām.

Līdz pat 90% cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, dzer vismaz vienas ārsta izrakstītas zāles, un 18% no viņiem žēlojas par atmiņas zudumu un vispārējām kognitīvām problēmām.

Paturot prātā šo saikni starp zālēm un atmiņas zudumu, Monreālas universitātes pētnieki atklāja, ka benzodiazepīni, kurus izmanto trauksmes un bezmiega ārstēšanā, konsekventi izraisa atmiņas zudumu un ietekmē koncentrēšanās spējas. Savukārt antihistamīni, ko lieto pret alerģiskām reakcijām, un tricikliskie antidepresanti izraisa uzmanības zudumu un vājina spēju apstrādāt informāciju.

Amerikas Geriatrijas biedrība atzīst, ka cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma par katru cenu vajadzētu izvairīties no miegazāļu, pirmās paaudzes antihistamīnu un triciklisko antidepresantu lietošanas.

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 35
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
FOTO: ļaudis līksmo "Pieci.lv" dārza svētkos
Pievienot komentāru

Райан Рейнольдс рассказал о начале романа с Блейк Лайвли: "Умолял ее переспать со мной"

Самые модные стрижки 2021 года: 7 вариантов, которые подойдут каждой женщине