Infektoloģe: ja masku lieto pareizi, tad tai ir aizsargājošs efekts
foto: ekrānuzņēmums no video
Runā speciālists

Infektoloģe: ja masku lieto pareizi, tad tai ir aizsargājošs efekts

Jauns.lv

Ja ķirurģisko masku lieto pareizi, tad efekts ir pietiekami liels un tai ir aizsargājošs efekts, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādījusi infektoloģe, RSU profesore Angelika Krūmiņa.

Turpretim, ja maskas lieto nepareizi - liek iekšā un ņem atkal ārā no kabatas, iedod vēl kādam citam, tad maskai neesot aizsargājošā efekta. Krūmiņa atgādina arī jau visiem zināmo, ka maskai ir īslaicīga lietošana.

Tāpat viņa raidījumā piekrita, ka sabiedriskajā transportā, ja nav pareizi uzlikta maska, vai tās vispār nav, inficēšanās riski esot visai augsti.

Valdošo uzskatu, ka valkājot masku un saslimstot, slimības gaita esot vieglāka, infektoloģe nedz apstiprināja, nedz noliedza, taču tas esot viens no iemesliem, kāpēc maskas esot jālieto, jo mēs nevarot zināt, kurš ir slims: “Slimais, esot šajā maskā, zināmā mērā pasargā apkārtējos no iespējamās inficēšanās draudiem. Tai maskai ir zināma loma.”

Jau ziņots, ka, palielinoties saslimstībai ar Covid-19, no 7. oktobra sabiedriskajā transportā visā Latvijā pasažieriem ir jāvalkā sejas aizsargmaskas, ko kā drošības pasākumu Covid-19 ierobežošanai noteikusi valdība.

 

Noteikumi paredz, ka sakarā ar strauju Covid-19 izplatību valstī turpmāko mēnesi, līdz 6. novembrim, pasažieriem sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs, bet ne šalle, lakats vai tamlīdzīgi aizsegi.