Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Smadzeņu audzēja operācijas laikā mediķi pamodina pacienti un liek viņai spēlēt vijoli

Par veselību
19. februārī 15:42 2020. gada 19. februārī 15:42
  Jauns.lv
2013. gadā Dagmāras ģimeni šokēja briesmīgi jaunumi - sievietei pēc lēkmes tika diagnosticēts smadzeņu audzējs. Pēc tam sekoja nogurdinošas staru terapijas, bet audzējs turpināja izplesties. Galu galā ārsti nolēma veikt operāciju, vēsta "Daily Mail".

Vijoļspēle 53 gadus vecajai Dagmārai Tērnerei no Vaitas salas Anglijā bija īsta aizraušanās. Sieviete bez tās nespēja iedomāties savu dzīvi.

Dagmāra smadzeņu operācijas laikā spēlē vijoli. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Dagmāra ļoti baidījās no ķirurģiskas operācijas, jo audzējs atradās blakus smadzeņu zonai, kas ir atbildīga par kreisās rokas kustību. Britu sieviete jau kopš 10 gadu vecuma spēlēja vijoli un bija muzicējusi pat vietējā simfoniskā orķestra sastāvā.  Doma, ka viņa var zaudēt iespēju spēlēt vijoli, sievieti pamatīgi biedēja.

Paciente dalījās savās bailēs ar Londonas Karaliskās koledžas slimnīcas ārstiem, kuri šai situācijai atrada izeju.

Pēc trim dienām Dagmāra varēja atgriezties mājās pie vīra un dēla. (Foto: Facebook)

Lai redzētu, kuriem smadzeņu apgabaliem nevajag pieskarties, ķirurgi pamodināja pacienti un lika viņai spēlēt vijoli. Tas viss notika brīdī, kad tika veikta sešu stundu gara un sarežģīta operācija. Ārstiem izdevās veiksmīgi izpildīt operāciju un likvidēt 90 procentus no audzēja. Pēc trim dienām Dagmāra varēja atgriezties mājās pie vīra un dēla.

Citi šobrīd lasa

Jehovieši savu Valstības zāli Torņakalnā notirgojuši burvju māksliniekiem Pecolli. Iluzionisti Covid-19 dēļ nu ir sprukās 37
Rīgas mikroautobusā saraudina un liek stāvēt kājās meitenei, kura grib ievērot visus drošības priekšrakstus 5
"Viens liels nodokļu maksātājs būs zudis," - Linda Mūrniece, nesaņēmusi valsts atbalstu, prognozē "Hotel Roma" likvidāciju 13
Tēmas: Anglija
Pievienot komentāru

"Как на курорте": Максим Галкин признался, что прекрасно себя чувствует в самоизоляции

Лера Кудрявцева рассказала о результате теста на коронавирус