Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Biedējoši video no Uhaņas: ar vīrusu inficēti cilvēki ģībst uz ielām un slimnīcu uzgaidāmajās telpās 18

Par veselību
24. janvārī 15:40 2020. gada 24. janvārī 15:40
  Jauns.lv
Ķīnā ar jauno koronavīrusu mirušo cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 26, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 836 cilvēkiem, turklāt divi no nāves gadījumiem reģistrēti jau ārpus Hubei provinces. ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) nolēma neizsludināt globālu veselības trauksmi saistībā ar šo vīrusu.

Vietējie iedzīvotāji dalījušies ar satraucošiem video no Uhaņas, kur inficētie cilvēki saļimst turpat uz ielas. Slimnīcām nepietiek ārstu, lai veltītu uzmanību visiem sasirgušajiem, kā rezultātā saslimušo cilvēku radinieki neiztur spriedzi un krīt izmisumā. Daudzi veikali ir pilnībā izpirkti, bet pie vilcienu stacijām patrulē kombinezonos tērpušies bruņoti militāristi ar sejas maskām.

Sasirgušais, nesagaidījis laicīgu palīdzību, bezspēkā saļimis slimnīcas foajē. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Jauno vīrusu Ķīnā atklāja 31.decembrī. Amatpersonas uzskata, ka vīrusa izcelsmes vieta ir Uhaņas tirgus, kur notika nelikumīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība. 23. janvārī šo pilsētu pirmo reizi pilnībā slēdza un tika izsludināta karantīna. Ķīna pilsētu sarakstam, kurās koronavīrusa uzliesmojuma dēļ noteikti būtiski transporta ierobežojumi, piektdien pievienojusi vēl četras pilsētas, līdz ar to pārvietošanās ierobežota 41 miljonam cilvēku 13 pilsētās.

Ķīnas varasiestādēm cenšoties ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, galvaspilsētā Pekinā atceltas plānotās vērienīgās ķīniešu Jaungada svinības.

Inficēšanās gadījumi ārpus Ķīnas ir konstatēti Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā, Dienvidkorejā un ASV.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: norvēģu futbola brīnumbērna ātrums pārsteidz pasauli
Smadzeņu audzēja operācijas laikā mediķi pamodina pacienti un liek viņai spēlēt vijoli
Latviešu mūziķe Meldra kāpj uz skatuves kopā ar leģendāro Rodu Stjuartu 1
Skatīt visus komentārus

«Трудно быть с таким жадным стариком»: Аль Пачино бросила молодая возлюбленная

Прощайте, миллионы: Елизавета II запретила Меган и Гарри зарабатывать на «королевском» бренде