Tievē pareizi! 5 vērtīgi dietologa padomi
Ja jāatbrīvojas no dažiem kilogramiem, tad tievēšanas procesā var iztikt bez speciālista iesaistes. Lielākam svara zaudējumam nepieciešamas regulāras konsultācijas un mērījumi, lai nenodarītu kaitējumu veselībai.
Diētas

Tievē pareizi! 5 vērtīgi dietologa padomi

Jauns.lv

Ideālā gadījumā tievēšanas procesam būtu jānotiek speciālista uzraudzībā. Taču, ja esi nolēmis ar lieko svaru cīnīties pats, ņem vērā noderīgus speciālista padomus.

Iesaka svara korekcijas centra Vitalitātes Akadēmija ārsts Eduards Konrads, dietologs ar 25 gadu stāžu

1. Iekustini vielmaiņu

Uzsākot tievēšanas procesu daudziem ir raksturīgi krist galējībās. Sākot ēst mazāk nekādā gadījumā nedrīkst samazināt ēdienreižu skaitu. Lai iekustinātu snaudošo vielmaiņu, nepieciešamas 5 nelielas ēdienreizes dienā. Arī ar pāris salātlapām nepietiks. "Olbaltumi, ogļhidrāti, tauki - nepieciešams ir viss. Jautājums tikai - kādās proporcijās," uzsver ārsts. Olbaltumvielas jācenšas iekļaut katrā ēdienreizē. Tie var būt jebkuri proteīniem bagātīgi produkti, taču ar zemu tauku saturu, piemēram, liellopa vai vistas gaļa, zivs, olas, liesi piena produkti. Jo lielāka muskuļu masa, jo vairāk olbaltuma ir nepieciešams organismam. Papildus muskuļu masas saglabāšanas, olbaltumvielas ievērojami mazina izsalkuma sajūtu un paātrina vielmaiņu. Veselīgā diētas plānā būtisku īpatsvaru ieņem arī dārzeņi, kas ir bagātīgs vitamīnu un minerālvielu avots. Turklāt, dārzeņi satur vērtīgas šķiedrvielas, kas ir būtiskas zarnu trakta veselības nodrošināšanai. Lai arī atsevišķās diētās neiesaka dārzeņus, kas satur cieti, Eduards Konrads šajā ziņā problēmu nesaskata, jo dārzeņi satur maz kaloriju.

2. Ēd brokastis!

Eduards Konrads ir pārliecināts - brokastis ir jāēd, bez tam, tas jādara stundas laikā kopš pamošanās. "Kad pamostamies, asinīs sāk darboties hormoni, piemēram, sievietei tas ir par laimes hormonu dēvētais seratonīns, kas sintezējas no omega 3, olbaltuma un vitamīniem," uzsver ārsts. Tāpēc brokastīs ir jāiekļauj visi šie komponenti, pagatavojot, piemēram, omleti ar dārzeņiem. Ja no rīta nepaēdam, parādās nogurums, pat depresija, kas īpaši raksturīgs tumšajos rudens mēnešos, kad ārā nav saules. Attiecībā uz vakariņām pieņēmumam neēst pēc sešiem nav racionāla pamatojuma, jo dienas režīms katram ir atšķirīgs. Galvenais nosacījums - ēst ne vēlāk kā 3 stundas pirms gulētiešanas. Ja ir vēlme pēc kaut kā salda, tad labāk našķoties dienas pirmajā pusē.

Tēmas