Austrumu slimnīcas jaunais šefs sācis kārtot haosu ārstu algās
foto: LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Esi vesels

Austrumu slimnīcas jaunais šefs sācis kārtot haosu ārstu algās

Jauns.lv/LETA

Ārstu atalgojuma sistēmas sarežģītība slimnīcā bija zināms šoks, jo ir bāzes alga, un neskaitāmas piemaksas, kā arī vesela virkne kritēriju, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze" norādījis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Imants Paeglītis.

Paeglītis skaidroja, ka bāzes alga vidēji veido tikai 60% no kopējā atalgojuma, bet 40% ir piemaksas. Slimnīca šobrīd mēģina vienkāršot atalgojuma sistēmu un samazināt piemaksu apjomu, kas izteikts procentos no bāzes algas. Viņš atzina, ka šobrīd ir iesaldētas piemaksas par stāžu, bet tas nenozīmē, ka kāds saņem mazāk - vienkārši šī piemaksa nepieaug atbilstoši bāzes algas pieaugumam.

Paeglītis varot apliecināt, ka valstī īstenotās mediķu atalgojuma reformas dēļ nevienam slimnīcā strādājošajam mediķim alga nav samazinājusies.

Ārstu algas ir ļoti atšķirīgas, uzsvēra Paeglītis. "Ja ārsta bāzes algai pieliek 200 eiro, tad lielāks ieguvums tas ir ārstam, kuram ir mazāks piemaksu apjoms. Ārsts, kuram alga ar piemaksām uz rokas bijusi 2000-3000 eiro, šādu pielikumu tikpat kā nejūt. Tas šādam ārstam nebūs noteicošais faktors, vai viņš turpinās strādāt slimnīcā, vai skatīsies privātā sektora virzienā," norādīja slimnīcas vadītājs.

Jūtamāks algas pieaugums esot māsām un sanitāriem, kam piemaksu līdz šim nav bijis tik daudz. Ikdienā arī varot vērot, ka māsu deficīts ir samazinājies. Austrumu slimnīca jau pērn rudenī palielināja māsu atalgojumu, un personāla aizplūšana sabremzējās, teica Paeglītis.

Vienlaikus atalgojuma palielinājums tikai šogad, bez turpinājuma, situāciju veselības aprūpē neatrisinās, viņš uzsvēra, piebilstot, ka arī privātās iestādes pielāgosies situācijai un atradīs veidu, kā celt algas saviem speciālistiem. "Turklāt diez vai 200 eiro pie algas motivēs ārstus palikt un nebraukt prom," atzina Paeglītis.

Tāpat viņš skaidroja, ka tiek arī domāts, kā panākt ārstu atgriešanos slimnīcā. Visvairāk trūkstot anesteziologu, ginekologu, reimatologu. "Protams, ka dabūt atpakaļ tos ārstus, kuri darbojas privātajā sektorā, ir tuvu neiespējamajai misijai. Taču tas, ko varam piedāvāt, - ir universitātes slimnīcas statuss. Ārstam, ja viņš vēlas sevi parādīt pasaulē, tas ir noteicošs faktors - vai viņš strādā universitātes slimnīcā. Protams, ka vienkārši tāpat neviens neatgriezīsies - katrs speciālists ir jāuzrunā individuāli [..]," norādīja slimnīcas vadītājs.