Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Ko Ārsti Tev Nestāsta": gēni vien nenosaka saslimšanu ar krūts vēzi 4

Esi vesels
2013. gada 30. jūlijā 16:37 2013. gada 30. jūlijā 16:37
Ģenētiskais mantojums automātiski nenozīmē, ka visām sievietēm dzimtā jāsaslimst ar krūts vēzi – tā savā jaunākajā numurā raksta žurnāls „Ko Ārsti Tev Nestāsta”.

Lai arī sievietēm, kuru vairākām tuvām radiniecēm ir bijis krūts vēzis, ir lielāks risks ar to saslimt, pētījumi liecina, ka astoņām pacientēm no deviņām, kurām konstatēts krūts vēzis, neviena tuviniece ar to nav slimojusi. Savukārt tās sievietes, kurām ģimenē kādai ir bijis audzējs, pašas visbiežāk ar to nesaslimst. Tādējādi, ļoti iespējams, slavenā aktrise Andželīna Džolija, kas pavasarī veica mastektomiju, lai samazinātu krūts audzēja risku, ir pārspīlējusi savus nāves draudus, toties astoņpadsmit reizes palielinājusi iespēju saslimt ar citu retu vēža formu, ko saista ar krūšu implantu ievietošanu.

Zinātnieki atzīst, ka iespēju saslimt vai nesaslimt ar vēzi vairāk par ģenētisko mantojumu nosaka dažādi ārējie apstākļi: pilnvērtīgs uzturs, stiprs sociālā atbalsta tīkls, jēgpilns darbs, garīgas aktivitātes un no piesārņojuma brīva vide.

Turpinot tematu par krūts vēzi, žurnāls nāk klajā arī ar faktiem, kas apšauba mamogrāfijas spējas atklāt agresīvākos audzējus agrīnās stadijās. Pētījumi liecina, ka uz katru precīzi noteiktu vēzi mamogrammas uzrāda desmit vēžus, kuru patiesībā nemaz nav.

Vēl jaunākajā numurā ir raksts par ceļojumu vakcīnu patieso iedarbību, par kaloriju sistēmu, kas ir visai ierobežota un nemaz neļauj zaudēt svaru, kā arī par visdažādāko sēņu ārstnieciskajām īpašībām.

Jaunākais žurnāla  „Ko Ārsti Tev Nestāsta” numurs kopš 30. jūlija ir pieejams preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Kasjauns.lv/ Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Atbalsts praidam, tievākais viduklis un 50 kg smags apmetnis: šovbiznesa zvaigžņu tērpi liek aizrauties elpai 3
Fani vairs nespēj atpazīt Mariannu no seriāla „Bagātie arī raud”. Aktrise pārāk aizrāvusies ar plastikas operācijām 14
Labākie mīti par Eiropu: līkos gurķus un banānus neviens nav atņēmis 15
Skatīt visus komentārus

38-летняя двоюродная племянница Елизаветы II леди Габриэлла Виндзор впервые вышла замуж

Сергей Лазарев заявил о предвзятом отношении к России на "Евровидении" 5