Stiprini imunitāti ar ķiploku! Padomi un recepte
Pietiek ar vienu daiviņu svaiga ķiploka dienā, lai stiprinātu imunitāti un vispārējo veselības stāvokli. Protams, ja ķiploks ir vietējais, nevis ievests no Ķīnas.
Kā visvienkāršāk apēst svaigu ķiploku?
Ķiploka daiviņu sakapā vai saberz nelielā daudzumā labas olīveļļas un uzzied uz rupjmaizes šķēles vai grauzdiņa. Ja nepatīk svaiga ķiploka asums, ieliec ķiploka šķēlīti starp divām plānām ābola šķēlītēm un tad apēd. Iekapā ķiploka daiviņu jogurtā bez piedevām un pievieno vēl kādu garšvielu pēc savas gaumes.
Ķiploku piens imunitātei un kuņģa problēmu novēršanai
Caur spiedi iespied 3 lielas ķiploka daiviņas 1 deserta karotē olīveļļas un samaisi viendabīgā konsistencē. Pamazām samaisi ar 3 ēdamkarotēm silta piena. Pievieno medu pēc garšas, rūpīgi samaisi un lēnām dzer.
Ķiploku tēja pret klepu un saaukstēšanos
Četras rupji sakapātas ķiploka daiviņas aplej ar 250 ml verdoša ūdens un ļauj vairākas minūtes ievilkties. Pievieno ½ citrona sulu, 1 ēdamkaroti ābolu etiķa un medu pēc garšas. Karstu dzer maziem malciņiem. Lai gūtu maksimālu labumu, sakapātos ķiplokus var izzvejot no krūzes un apēst.
Kā vienkāršāk notīrīt ķiploku daiviņas?
Paņem ķiploka daiviņu un uzspied stingri ar plaukstu, miziņa pati aleks nost. Cepšanai ķiplokus var nemizot, bet gan pārgriezt galviņas šķērsām uz pusēm un izceptas vienkārši izspiest no miziņas.
Septembris – īstais ķiploku stādīšanas laiks
Skaidro ķiploku audzētāja
.
Jāsagatavo zeme, tas nozīmē, ka vispirms jātiek galā ar nezālēm. Lielākā ņemšanās ķiploku audzēšanā ir atbrīvošanās no nezālēm. Un tad seko ķiploku stādīšana. Ķiplokus daivo, tas ir, sadala daiviņās un stāda pa vienai daiviņai. Parasti tos stāda vagās, bet ir audzētāji, kas stāda krusteniski vai puķītē, – kā nu kurš. Ja mājās ir maza dobīte, var stādīt, kā grib. Pareizi ķiploku ir stādīt aptuveni 10 centimetru attālumā citu no cita, bet var stādīt arī ciešāk, gandrīz citu pie cita, jo ķiploks tik un tā pamanīsies paņemt tik, cik tam vajadzēs. Ja ķiplokam būs ērti un labi, tas augs taisni, ja spiedīs, tas sagriezīsies tā, kā vajadzēs. Ir audzētāji, kas daiviņas vienkārši iemet vagās, bet mēs liekam akurāti ar sakņu daļu uz leju. Ķiploks gan pats pagriežas, kā vajag, bet tad process līdz asnu izdzīšanai būs ilgāks.
Ķiploks - piedeva visam
Pati Antra Zeiliņa marinē ķiploku kātus un ziedus, kā arī kaltē ķiploka daiviņas un sasmalcina pulverī. Top arī malti ķiploki. Šis produkts patiešām ir lielisks palīgs tādā ziņā, ka saimniecei pašai nav jāloba ķiploki, nav jāmizo, tas ir jau gatavs samalts. Receptes pamatā ir pašas Antras izdomātas. Kātu viņa marinē tā, kā marinē gurķus, ar tādām pašām piedevām un proporcijām. Viņai ir īpašas recepte, kas saucas Piedeva visam. Tajā ir tomāti, ķiploki, mārrutki, sāls un eļļa. Šāds maisījums, ko uzglabā ledusskapī,var tikt izmantots ļoti plaši - ar to var apsmērēt cepešus, iemaisīt zupās un mērcēs.
Recepte. Vienkārši marinēti ķiploki
Šiem ķiplokiem burciņās vari pievienot arī citas garšvielas, piemēram, kādu mazu čili pāksti, smaržīgos piparus, kaltētas diļļu sēklas.
Vispirms nomizo ķiploku daiviņas
Pagatavo marinādi.
Marinādei:
1 l ūdens
1–2 ēdk. 9% etiķa
1 ēdk. sāls
1 ēdk. cukura
melno piparu graudi
mazas lauru lapas
Mazās burciņās ieber piparus un ieliec pa lauru lapas, virsū pildi ķiploku daiviņas un pārlej ar verdošu ūdeni. Uzliec vāciņus. Atstāj, lai diennakti ievelkas. Pēc tam ūdeni nolej un ķiplokus pārlej ar verdošu marinādi. Aizvāko, uz brīdi apgriez uz vāciņa un uzglabā aukstā pagrabā vai ledusskapī.