Nemet ārā tukšās čipsu bundžas: 16 idejas, kā tās radoši izmantot
"Pringles" čipsu slavenās skārdenes ir ļoti daudzpusīgs materiāls. Kad čipsu bundža ir izēsta tukša, šo iepakojumu var izmantot atkārtoti dažādos veidos. Šeit ir dažas idejas.
Virtuves un pārtikas uzglabāšana
-
Garšvielu uzglabāšana. Notīri bundžu un izklāj tās iekšpusi ar cepampapīru vai foliju, lai pārtika nesaskartos ar metālu. Bundža ir pietiekami šaura un augsta, lai labi organizētu garšvielu paciņas. Vari uzlīmēt etiķeti, lai zinātu, kas atrodas iekšā.
-
Cepumu vai makarūnu uzglabāšana. Bundžas forma ir ideāla mājās gatavotiem cepumiem vai makarūniem. Izklāj iekšpusi ar pergamenta papīru vai pārtikas plēvi. No ārpuses bundžu vari apvilkt ar dekoratīvu papīru vai uzrakstīt, kas tajā tiek glabāts.
-
Virtuves piederumu organizators. Mazie piederumi, piemēram, koka karotes, lāpstiņas vai dakšas, bieži pazūd atvilktnēs. Dekorē bundžu ar līmplēvi vai audumu, lai tā būtu saskaņota ar virtuves dizainu, un izmanto kā vertikālu uzglabāšanas risinājumu.
Radošie projekti un māksla
-
Zīmuļu trauks. Noņem etiķeti un nokrāso bundžu ar akrila krāsām vai aplīmē ar dekoratīvo papīru. Vari pievienot uzlīmes, lentītes vai citus dekorus, lai izveidotu personalizētu zīmuļu glabātuvi.
-
Mākslas projekti. Bundžas sānos vari izurbt vai izgriezt figūras (piem., sirsniņas vai zvaigznes), un iekšpusē ievietot LED sveci. Tā var kalpot kā skaists gaismas elements istabas dekoram.
-
Mūzikas instrumenti bērniem. Aiztaisi vienu bundžas galu ar papīra vai auduma vāciņu, ko nostiprini ar gumiju. Iekšā vari ielikt rīsus, pupiņas vai zirņus, lai izveidotu skaņu instrumentu. Tas ir jautrs un vienkāršs projekts bērniem.
Dārzkopība
-
Garšaugu podi. Pārveido bundžas par maziem puķpodiem. Izurb dažus caurumus apakšā drenāžai un piepildi bundžu ar augsni. Tā ir lieliska vieta nelieliem augiem, piemēram, bazilikam, piparmētrai vai rozmarīnam.
-
Sēklu glabāšana. Bundžas ciešais vāks pasargā no mitruma un kaitēkļiem, padarot to piemērotu dārza sēklu uzglabāšanai līdz nākamajai sezonai. Vari piestiprināt etiķetes ar informāciju par sēklām.
Organizācija un uzglabāšana
-
Vadu glabāšana:.Saliec nelielos saišķos kabeļus, lādētājus vai austiņas un uzglabā bundžā, lai tie nesapītos un vienmēr būtu ērti pieejami.
-
Mazāku priekšmetu glabāšana. Bundžas ir ideāli piemērotas skrūvēm, pogām, naglām vai citām mazām lietām, kuras bieži pazūd. Lai būtu vieglāk atrast vajadzīgo, uzlīmē uz bundžas vāka attēlu vai uzrakstu par tās saturu.
Praktisks pielietojums
-
Dāvanu iesaiņošana. Dekorē bundžu ar audumu, papīru vai lentītēm un izmanto to kā unikālu dāvanu iepakojumu. Piemēram, saliec iekšā konfektes, cepumus vai nelielus suvenīrus.
-
Sienas organizators. Sagriez vairākas bundžas uz pusēm un piestiprini tās pie koka vai metāla paneļa. Izmanto šo sistēmu, lai uzglabātu instrumentus, zīmuļus vai citus priekšmetus darbnīcā vai birojā.
Izglītības un izklaides aktivitātes
-
Rotaļlietu darināšana. Bērni var izmantot bundžas kā pamatu dažādiem veidojumiem, piemēram, tornīšiem, vilcieniem vai leļļu namiem. Šis process veicina radošumu un roku prasmes.
-
Eksperimentu caurules. Pringles bundžas var izmantot kā kanālus vai sistēmas šķidrumu vai lodīšu eksperimentiem. Piemēram, bērni var veidot "ūdenskritumus" vai lodīšu trasītes.
Netradicionāli izmantošanas veidi
-
Putnu barotava. Bundžas apakšējo daļu vari pārveidot, izgriežot nelielu caurumu un piepildot to ar graudiem. Pievieno auklu un pakar to dārzā.
-
Virtuves piltuve. Pārgriez bundžu slīpi uz pusēm un izmanto kā piltuvi. Tās stingrā forma ir lieliski piemērota smalku sastāvdaļu pārvietošanai.
Šīs idejas ne tikai dod bundžām otro dzīvi, bet arī palīdz samazināt atkritumu daudzumu un veicina radošu domāšanu.