Bujabēze diriģenta gaumē - Jāņa Ozola recepte
Lai arī ārā ir karsts un šādā laikā grūti ko gatavot uz uguns, diriģents Jānis Ozols no tā nevairās, bet gan turpina ģimenes tradīciju – lielajos godos jūlijā pašam lielā grāpī uz ugunskura vārīt bujabēzi. Un viņš zina, ko dara! Un zina, kā pie zupas tikt pēc iespējas ātrāk… jo karsts taču.
Kā zināms, diriģents Jānis Ozols ir gardēdis, kurš savulaik vadīja pat TV raidījumu "Garšīgi dzīvojam" un joprojām soctīklos padalās gan ar savām receptēm, gan zināšanām par ēdienu.
Nupat, svinot kāzu 15. gadskārtu, viņš vairāk nekā 100 viesu cienāja ar bujabēzi. Gan jāpiebilst, ka karaliskā jūras velšu zupa, kuras aizsākumi meklējami senos Marseļas zvejnieku ciemos, mūziķim top pēc vienkāršotas receptes, kurā viņš dalījies arī ar žurnāla "Kas Jauns" lasītājiem.
Sastāvdaļas
- baltās un sarkanās zivis
- jūras velšu maisījums, tostarp mīdijas un garneles
- lečo vai kečups ar dārzeņiem
- šļuka zivju mērces
Pagatavošana
1. Uzvāra zivs buljonu. Ideāli, ja tajā ir gan no baltās, gan sarkanās zivs, – tā skaistāk izskatās. Izņem zivi no buljona un izloba no asakām.
2. Liek buljonā īpašo kečupu. Ir nopērkams tāds kā lečo no kabačiem, burkāniem, sīpoliem, visādiem zaļumiem – selerijas kātiem, rozmarīna –, tomātu pastas, sāls un cukura.
3. Liek klāt jūras veltes, izlobīto zivi, mīdijas čaulās, garneles utt.
4. Beigās var piešaut fish souce, lai noregulētu sāls daudzumu.