Kā pareizi pārziemināt hortenzijas? Istabā tām būs par siltu
Skaistās hortenzijas, ko pēdējos gados iecienījuši tik daudzi, pie mums ārā diemžēl nepārziemo. Ko iesākt, lai reiz iegādātā rozā un zilo ziedu skaistule priecētu ne tikai vienu, bet daudzus gadus?
Māca parka dārznieks Mikus Karlsons.
Hortenzijas pēdējā laikā kļuvušas par daudzu dārznieka prieku un lepnumu, turklāt piedāvājums ir tik plašs, ka daudzi nespēj atturēties no krāšņajām liellapu un robainajām hortenzijām, kuras pie mums ārā nepārziemo. Ko iesākt, lai reiz iegādātā rozā un zilo ziedu skaistule priecētu ne tikai vienu, bet daudzus gadus?
* Vienīgā iespēja, kā pārziemināt liellapu un robainās hortenzijas tā, lai ziedētu arī nākamajā gadā, – tuvojoties rudens aukstumam, nogādāt tās telpā.
* Vislabāk pārziemināšanai der pagrabs vai kāda cita vieta, kur temperatūra ir aptuveni 0–2 grādi. Necenties visu ziemu tās turēt istabā, jo tur ir par siltu, lai hortenzija ieslīgtu miera periodā, kas augam ir nepieciešams veiksmīgai attīstībai.
* Pirms nešanas pagrabā hortenziju, ja tā neaug podā, iepodo un bagātīgi salaisti. Pēc tam visas ziemas garumā laistīt gandrīz nav nepieciešams, tikai rūpējies, lai augsne podā visu laiku būtu pavisam nedaudz mitra.
* Atceries, ka robainās un liellapu hortenzijas nav jāapgriež, jo ziedi veidojas uz iepriekšējā gada dzinumiem, tāpēc nogriez tikai vecās ziedkopas.
* Hortenziju no ziemošanas vietas ārā iznes tikai tad, kad pavasara salnas vairs nesola. Ļauj tai pierast pie jaunajiem apstākļiem – neliec uzreiz saulē un naktīs piesedz ar balto agrotīklu.
* Ja krūms pa ziemu ir krietni izaudzis, pārstādi to lielākā podā. Stādi tikpat dziļi, kā tas audzis iepriekš. Lai liellapu un robainās hortenzijas skaisti ziedētu un būtu veselīgas, atceries tās bagātīgi un regulāri mēslot.