Vai veļasmašīnas durvis jāatstāj vaļā: riskējat salauzt tehniku
foto: Pexels.com
Noderīgi ikdienā

Vai veļasmašīnas durvis jāatstāj vaļā: riskējat salauzt tehniku

Jauns.lv

Veļas mazgājamā mašīna ir tik cieši ienākusi mūsu dzīvē, ka neviena saimniece vairs nevar iedomāties savu dzīvi bez šī civilizācijas labuma. Tomēr reti kurš zina, ka liela daļa no mums, izmantojot veļasmašīnu, reizi pa reizei pieļauj vienu un to pašu liktenīgo kļūdu. Pastāstīsim, vai veļasmašīnu var atstāt bez uzraudzības, kā arī - kāpēc dažos aparātos ar laiku parādās sasmakusi smaka.

Vai veļasmašīnu var atstāt bez uzraudzības

Teorētiski jā, var. Saskaņā ar instrukciju tā ir gudra tehnika, kas strādā pēc iepriekš izveidotas programmas. Ideālā gadījumā mašīna pabeigs mazgāšanu jūsu izvēlētajā režīmā un izslēgsies. Kas gan var noiet greizi?

Tomēr, kā rāda prakse, var. Ja piemēram, jūsu caurules būs aizsērējušas, ūdens no mašīnītes iztecēs nevis kanalizācijā, bet uz jūsu grīdas. Ja šļūtene ir nolietojusies vai saplaisājusi - mazgāšana beigsies ar plūdiem. Tāpat var notikt, ja šļūtene, pa kuru iztek ūdens, ir nolietojusies vai izkustējusies no vietas biežas vibrācijas dēļ, raksta UNIAN.

Savukārt, ja šāda situācija notiks, aizejot uz darbu, vakarā jūs gaidīs ne tikai uzpūties lamināts, bet arī saniknoti kaimiņi.

Tāpēc atcerieties: jebkura tehnika var radīt kļūmi, un tas nozīmē, ka pat vismodernāko automašīnu nedrīkst atstāt bez uzraudzības.

Ja steidzami jādodas prom, atcerieties, ka daudz vienkāršāk ir veļas mazgāšanu atlikt, nekā vēlāk tērēt naudu remontam sev un kaimiņiem.

Ko nedrīkst darīt pēc mazgāšanas pabeigšanas

Veļasmašīna ir tehnika, kas prasa pret sevi cieņu un nepareizā ekspluatācijā varat saskarties ar nopietnām problēmām. Tieši tāpēc, kad tehnika dos signālu, ka mazgāšanas režīms ir pabeigts, kategoriski nedrīkst:

- atstāt slapju veļu veļasmašīnā līdz tās izžūšanai;

- izvilkt slapju veļu no tīklā ieslēgtas mašīnas;

- atvērt lūku, pirms nospiežat mašīnas izslēgšanas pogu;

- mazgāt vai noslaucīt agregāta iekšpusi, kas pieslēgta tīklam;

- žāvēt veļu uz atvērtām mašīnas durvīm;

- kāpt ar kājām uz aparāta augšējā vāka vai likt uz tā priekšmetus, kas sver 50 kg un vairāk.

Tāpēc centieties nekad nelikt uz mašīnas neko smagu. Turklāt ņemiet vērā, ka mikroviļņu krāsns vai jebkura cita tehnika, kas stāv uz veļas mašīnas vāka, ir ļoti slikta ideja.

Vai veļasmašīnas durvis jātur ciet

Ja mašīna ir izslēgta, durtiņām vienmēr jābūt viegli atvērtām. Lieta tāda, ka pēc mazgāšanas parasti ūdens paliek veļasmašīnas iekšpusē un gumijas starplikās ap lūku.

Un, ja neaizplūdušo ūdeni uzsūks veļa, kas tur vēl atrodas, tad gumijas loksnē ap lūku tas paliks tik ilgi, kamēr izžūs, vai arī jūs to noslaucīsiet.

Veļasmašīnā vienmēr ir mitra vide, pat tad, kad aparāts ir izslēgts. Aizverot durvis, jau pēc 10 stundām mašīnā sāks parādīties baktērijas. Kā rezultāts - pietiekami ātri veidojas pelējums un sasmakusi smaka.

Ķīmiskās tīrītavu darbinieki apgalvo, ka tieši durvis ir jebkura aparāta, gan sadzīves, gan rūpnieciskā aparāta problemātiskākā detaļa.

Lieta tāda, ka daudzi bažījas, ka atvērtā veļasmašīna ir papildu slodze eņģēm un ar laiku lūka sāks nokarāties un netiks cieši aizvērta.

Tomēr slēgta lūka ir ne mazāk nopietna problēma pelējuma un smirdoņas veidā. Tieši tāpēc ķīmisko tīrītavu darbinieki saka, ka atbilde uz jautājumu, vai veļasmašīnas durvis ir jāaizver, ir pa vidu starp "jā" un "nē". Durvīm jābūt nedaudz pavērtām, nekā citādi.

Atvērtas durvis tiešām spiedīs eņģes, un tās sāks karāties. Turklāt tas ir vienkārši neērti, un gala rezultātā kāds noteikti aizķers atvērtas durtiņas, riskējot tās salauzt vai izraut kopā ar stiprinājumu.

Aizvērtas durvis kļūs par baktēriju perēkli. Tāpēc atcerieties, ka izslēgtai veļasmašīnai vienmēr jābūt ar puspavērtām durvīm.