Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vai varam pateikt īsto laiku, kad peonijas ziedēs? Nē! Tās savus ziedus raisa, sākot ar maija nogali un zied visu jūniju. (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: Kalsnavā puķu draugus priecē dārza dīvas - peonijas

Noderīgi ikdienā
6. jūnijā 19:14 2023. gada 6. jūnijā 19:14
  Jauns.lv
Peonijas, kuras dēvē par dārza dīvām, LVM Kalsnavas arborētuma apmeklētājus priecē jau vairāk nekā 15 gadus, un katrai sezonai peoniju toņos ir savs īpašais skanējums, mirdzums un sajūtas.


Selekcionāra Aldoņa Vēriņa un Nacionālā botāniskā dārza dāvinājums ir licis stingru pamatu, lai peoniju kolekcija Kalsnavā varētu priecēt tuvus un tālus ciemiņus no visas Latvijas. Kolekcija, tāpat kā Rīga, īsti gatava nebūs nekad, tā ik gadu tiek papildināta.

Šogad iestādītas selekcionāra Jāņa Dukaļska peonijas, kas papildina Latvijas selekcijas dažādību, iestādītas arī krūmveida peonijas. Bet iecerēts vēl daudz, sola peoniju audzētāji.

Foto: Publicitātes foto

Vai varam pateikt īsto laiku, kad peonijas ziedēs? Nē! Tās savus ziedus raisa, sākot ar maija nogali un zied visu jūniju, tādēļ Kalsnavā svētkus svin un viesus gaida gan ikdienā, gan visās nedēļas nogalēs. Krāšņos ziedos mirdz ne tikai dārza dīvas peonijas, bet arī rododendri un citi ziedošie un  zaļojošie kokaugi.

Foto: Publicitātes foto

Arborētumā katrs var radīt savas īpašās sajūtas, no kurām veidot sajūtu kolekciju un ņemt to sev līdzi, sola dārza saimnieki.

Darba laiks jūnijā:

Pirmdiena–Trešdiena: no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ceturtdiena–Svētdiena: no 10.00 līdz 20.00

Foto: Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Latvijas sabiedriskajā transportā ievieš supermodernu tehnikas brīnumu: pusgadsimtu senais kompostieris. FOTO. VIDEO 2
“No kāda gada viņa izbēgusi?’ Selēnas Gomesas apģērbs nepatīkami pārsteidz blogerus Parīzē
Daugavā netālu no Rīgas centra nogrimis atpūtas kuģis
Pievienot komentāru