Uzzini, vai dzeramā ūdens trauks, ko lieto ikdienā, ir kvalitatīvs un piemērots tev
Noderīgi ikdienā

Uzzini, vai dzeramā ūdens trauks, ko lieto ikdienā, ir kvalitatīvs un piemērots tev

Reklāmas projekts

Viens no galvenajiem mūsu labsajūtas veidotājiem ir pavisam vienkārši – dzeramais ūdens. Katru dienu to nepieciešams uzņemt tādā daudzumā, lai mēs pabarotu sava ķermeņa šūnas un mūsu organisms funkcionētu kā pienākas.

Lai arī par normu pieaugušam cilvēkam tiek uzskatīti 30-35ml uz 1 kg svara (t.i., ja svars ir 60 kg, tad jāizdzer 1,8l), tas ir tikai vidējs aprēķins, kas mērīts veselam un fiziski aktīvam cilvēkam. Aprēķinu ietekmē dažādi individuāli faktori – dzimuma, vecuma, nieru sistēmas u.c. 

Cilvēks visu laiku atrodas kustībā. Mostamies, dodamies uz darbu vai skolu, vai citās ikdienas gaitās, apmeklējam dažādus kultūras un sporta pasākumus, pārvietojamies ar velosipēdu un skrituļslidām, dodamies pastaigās. Lai šajās ikdienas gaitās padzertos ūdeni, visbiežāk tiek izmantotas vai nu vienreizlietojamās vai arī atkārtoti uzpildāmās plastmasas, stikla vai metāla pudeles. 

Šobrīd ir ļoti plašs piedāvājums tieši pudeļu dizainiem un tilpumiem, bet pirmkārt pie trauka izvēles uzmanība būtu jāvērš uz tā kvalitāti. Svarīgi, lai izgatavojuma materiāls nesatur Bisfenolu A (BPA) – ķimikāliju, kas tiek izmantota plastmasas ražošanā. No tās izvairoties, nodrošināsim, ka ūdens būs bez specifiskas plastmasas piegaršas, tas nesasmaks un dienas garumā saglabāsies svaigs. 

Kā no tā izvairīties? – Plastmasas materiāla veidam jābūt norādītam uz iepakojuma aizmugures ar īpašu marķējumu – bultiņu trīsstūrī ietverts cipars (1-7), zem kura norādīts materiāla nosaukuma apzīmējums. Ja uz pudele marķējums “7”, tad tas nozīmē, ka tā ir izgatavota no cietas un augstvērtīgas plastmasas.

Arī ikdienas kopšanai ir jāpievērš būtiska uzmanība. Plastmasas pudeles nav ieteicams mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, jo tās tiek pakļautas pārāk augstai temperatūrai, lai saglabātu materiālu drošu lietošanai. Lai atvieglotu kopšanu, iesakām izvēlēties pudeli ar platāku kakliņu un bez salmiņa. 

Runājot par citiem materiāliem, visdrošākās lietošanai būs stikla pudeles. Lai arī tās ir nedaudz smagākas, pozitīvā puse ir tā, ka tās var mazgāt trauku mašīnā un ir izgatavotas no dabīgiem materiāliem, kas nereaģēs ar iepildīto dzērienu. Savukārt nerūsējošā tērauda pudeļu lietošanā jāatceras, ka tērauds reaģē ar skābēm, tāpēc no tām nav ieteicams lietot skābi saturošus dzērienus, kā apelsīnu sula vai alkohols. 

Šajā digitālajā laikmetā populāras ir arī ūdens jonizatori - ierīces, kas ūdeni jonizē jeb izlaiž caur ūdeni elektrisko strāvu, veicot elektrolīzi. Šāds ūdens veicina vielmaiņu, uzlabo pašsajūtu, kā arī iespējams ārsts ir ieteicis to lietot ikdienā saistībā ar asinsspiedienu vai kādu specifisku kaiti. Mēs palīdzam  organismā atjaunot dabīgo līdzsvaru. 

Par ūdens patēriņu ikdienā jāpiedomā gan dodoties ārpus mājas, izvēloties augstas kvalitātes pudeli, gan arī nedrīkst par to aizmirst mājās, kur trauku izvēle ir plašāka un varam izvēlēties mums piemērotāko – stikla glāzi vai keramikas krūzīti. 

Padomi tapuši sadarbībā ar virtuves trauku ražotāju FISSMAN