Robots putekļu sūcējs - 8 padomi, kā ieekonomēt grīdas kopšanai veltīto laiku
Mūsdienu ātrajā ritmā, atgriežoties mājās pēc dienas skrējiena pa darbiem un bērnu pulciņiem vai citām aktivitātēm, vairs galīgi negribas nodarboties ar mājokļa uzkopšanu. Tā vietā gribas laiku veltīt atpūtai vai pabūšanai kopā ar saviem mīļajiem. Lai dotu Tev šo iespēju, ir radīts robots putekļu sūcējs.
Teorētiski šīs sadzīves tehnikas iekārtas ir perfekts risinājums tīram mājoklim bez vajadzības ieguldīt Tavu laiku un enerģiju. Daudzi jaunie robotu modeļi ir aprīkoti ar dažādām funkcijām, sākot ar lāzera navigācijas sensoriem, kas ļauj izveidot grīdas karti, beidzot ar bass un telefonisku robota kontroli, un tirgū ir pieejams pat tik praktisks palīgs kā putekļu sūcējs robots ar mazgāšanas funkciju, lai Tevi atbrīvotu no veseliem 2 darbiem.
Tomēr praktiski, ja vēlies, lai Tavs putekļu sūcējs robots kalpotu ilgi un strādātu kvalitatīvi, būs nepieciešams nedaudz vairāk cilvēciskās iesaistes nekā sākumā šķiet. Roboti putekļu sūcēji var aizķerties un iestrēgt, braucot pāri vadiem, paklājiem, garām aizkariem, mēģinot apbraukt vai pārbraukt ikdienas lietas (piemēram, bērnu mantas, čības, uz grīdas nokritušas drēbes), kā arī apmaldīties ceļā uz lādēšanas staciju (ne bieži, bet gadās). Tomēr šīs situācijas nav neizbēgamas. Turpini lasīt rakstu un iepazīsties ar 8 padomiem, kā sadarboties ar savu robotiņu, lai nenāktos to pastāvīgi glābt, bet tā vietā varētu veltīt vairāk laika sev un mīļajiem!
1. Vēro pirmos izbraucienus
Tā kā katra mājokļa grīdas plānojums ir citādāks, izbrīvē laiku, ko pavadīt kopā ar robotiņu tā pāris pirmo izbraucienu vērošanai. Tas ļaus Tev piefiksēt, cik viegli tas spēj izbraukāt grīdu, cik labi vai slikti tas spēj apbraukt vai izbraukt pa apakšu mēbelēm, un kurās vietās robots iestrēgst. Šis laiks kopā ar jauno palīgu dos Tev iespēju nedaudz pārveidot telpas izkārtojumu tā, lai turpmāk putekļu sūcējs varētu strādāt bez aizķeršanās.
2. Pacel vadus un aizkarus
Populāra problēma, ar ko saskaras i Robots, Xiaomi roboti un citi autonomie putekļu sūcēji, ir – galvenās birstes sapīšanās vados vai garos aizkaros, kā rezultātā robots iesprūst un nevar turpināt darbu. Reizēm gadās, ka vadi tiek aizvilkti līdzi turpmākajās darba gaitās, ja tomēr izdodas izkustēties. Lai šādā problēmā neiekultos:
- parūpējies, lai visi vadi pirms putekļu sūcēja izbraukšanas no lādēšanas stacijas ir pacelti no grīdas;
- atsien aizkarus, kas sniedzas līdz vismaz 20 cm virs grīdas;
- pacel visas drēbes (sevišķi zeķes, lai robots putekļu sūcējs netiktu pie iesaukas “zeķu zaglis”) no grīdas un noliec tās droši, lai tās nenokristu atpakaļ;
- salasi bērnu vai mājdzīvnieku rotaļlietas.
Ja Tev ir mājas ofiss, pārliecinies, ka uz grīdas nepaliek saspraudes, gumijas, dzēšgumija, pildspalvas vāciņš vai citi kancelejas sīkumi. Savukārt, ja zem TV galda vai datorgalda ir vadu mudžeklis, ir vērts apsvērt vadu organizatora iegādi (vai vismaz izlīdzēties ar savilcējiem).
3. Paslēp pušķus, bārkstis un plušķainos, garos, pūkainos paklājus
Līdz ar vadiem, arī pušķi un bārkstis paklāju galos putekļu sūcējam robotam ir pamatīgs izaicinājums. Vairumā gadījumu tam izdodas pašam izgrozīties no šī slazda, tomēr paklājs pēc tam izskatās saburzīts vai sapinkājies. Lai pasargātu savu paklāju no sabojāšanas un robotiņu no sapīšanās, paslēp šos dekorus, palokot zem paklāja, pirms grīdas uzkopšanas sesijas.
Runājot par plušķainajiem, garajiem, pūkainajiem paklājiem ar garu “spalvu” – labāk tos pirms robota darba noņemt no grīdas un nolikt sūcējam nepieejamā vietā. Vairumā gadījumu ierīce tiem netiek pāri, un, ja robotam tomēr paveicas, to pašu nevarētu teikt par paklāju, kurš tiks izplūkāts, neuzsūcot nevienu netīrumu.
Savukārt, kad pie darba tiek likts grīdas mazgāšanas robots, augstāk par zemi jānovieto visi “biezie” paklāji ar blīvo “spalvu”, lai negadās tā, ka paklājs pēc samirkšanas nespēj izžūt – mitra, silta vide ir putekļu ērcīšu, pelējuma un baktēriju mīļākā vairošanās vieta.
4. Izveido barjeras
Lai cik labi robots manevrētu pa Tavu mājokli, iespējams, ir dažas zonas, kurās Tu šo palīgu labprātāk neielaistu. Atkarībā no iekārtas modeļa, ir dažas opcijas, kā norobežot šīs zonas:
- jaunākiem modeļiem, kam komplektā ir arī aplikācija telefonam, ir iespējams robota darba procesā navigācijas sensoru izveidotajā kartē atzīmēt zonas, kurām Tu vēlies izveidot barjeru, lai robots tur nebrauktu;
- dažiem modeļiem komplektā ir mazas “virtuālās sienas” jeb robežloksnes, ar kurām Tev jānorobežo zonas, kuras gribi pasargāt no robota.
Savukārt, ja esi iegādājies vecāku vai lētāku robotu putekļu sūcēju, būs jākļūst par praktisko latvieti un fiziski jānorobežo vēlamās zonas ar, piemēram, tā saucamajiem “mazuļu vārtiņiem” vai citiem gana augstiem un stabiliem priekšmetiem, kurus robots nevarētu pārbraukt, apgāzt, aizstumt vai caurbraukt.
5. Sakop pagaldes
Lai atvieglotu mazā palīga darbu, savācot pārtikas drupačas zem vai pie galdiem, pacel krēslus no grīdas un uzliec ar sēdvietu uz galda virsmas, lai robots putekļu sūcējs šo zonu varētu iztīrīt kārtīgi, nedauzot savu korpusu pa krēslu kājām. Ja tas nav izdarāms, otrs variants ir – pavelc krēslus laukā no galda apakšas, lai robotam būtu vairāk vietas, kur apgriezties.
6. Izveido uzkopšanas grafiku
Vairums moderno robotu-putekļu sūcēju ir aprīkoti ar grafika funkciju – Tu vari izvēlēties, kurās dienās un cikos iekārtai ķerties pie darba. Šādi Tu vari likt ierīci pie darba tad, kad neviena nav mājās, lai robots varētu darboties netraucēti, un lai uzkopšanas darbi netraucētu Tavām nodarbēm, un lai Tu vienmēr varētu atgriezties tīrā mājoklī.
7. Novieto uzlādes staciju brīvā telpā
Lai arī vairums robotu putekļu sūcēju spēj atrast “mājupceļu” uz lādēšanas staciju pašu spēkiem, šis process tomēr var aizņemt ilgāku laiku, atkarībā no tā, cik advancēta ir iekārta. Vēl bez tā, ka lādēšanas stacijai vienmēr jābūt iespraustai rozetē, ir vēl pāris lietas, kam pievērst uzmanību, izvēloties tās atrašanās vietu:
- novieto to uz līdzenas grīdas pie pašas sienas;
- parūpējies, lai apmēram 50cm rādiusā ap lādēšanas stacijas vietu neatrastos neviens priekšmets, un pusotra metra rādiusā nebūtu mēbeļu (tostarp galdu un krēslu) un kāpņu.
Šādi robotam būs vieglāk atrast ceļu uz staciju bez nepieciešamības lieki manevrēt ar teju izlādējušos akumulatoru.
8. Putekļu sūcējs robots ir regulāri jāiztīra
Kā ar visām lietām, arī šī čaklā ierīce kalpos ilgāk un kvalitatīvāk, ja tiks pareizi kopta. Un pareiza kopšana ietver arī regulāru tīrīšanu:
- iztukšo atkritumu tvertni;
- notīri putekļus un gružus no filtriem;
- sagriez un, ja iespējams, noņem matus u.c. garās lietas, kas sapinušās ap sūcēja birstītēm;
- laiku pa laikam noslauki ierīces apakšpusē esošo pret-kritienu jeb “anti-drop” sensoru (pasargā robotu no nokrišanas pa kāpnēm) un lādēšanas kontaktus;
- reizi pusgadā – gadā nomaini veco filtru uz jaunu.
Ja vēlies samazināt putekļu sūcēja apkopes darbu daudzumu, izvēlies ierīci ar pašattīrīšanās funkciju – tā pati iztukšos savu gružu nodalījumu.
Kur iegādāties putekļu sūcēju-robotu?
Ja esi izlēmis, ka to laiku, ko velti grīdu uzkopšanai, labprātāk veltītu hobijiem, atpūtai, darbam vai citām vērtīgākām aktivitātēm, robots putekļu sūcējs ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs. Kur iegādāties kvalitatīvu ierīci? Ksenukai veikalos vai interneta veikalā Ksenukai.lv! Šeit roboti putekļu sūcēji pieejami plašā klāstā, turklāt populārā iRobot cena pie mums ir sevišķi patīkama. Ieskaties Ksenukai.lv veikala piedāvājumā, iegādājies autonomo putekļu sūcēju un saņem jauno palīgu ar piegādi uz mājām jebkurā vietā Latvijā!