foto: Shutterstock
Noderīgi ikdienā

Modes lieta - pītos grozos iestādīti augi. Bet kāpēc reālajā dzīvē tie nīkuļo?

Jauns.lv

Dažādu garšaugu un ziedu kompozīcijas, sastādītas pītos grozos un toveros, kļuvušas par modes lietu. Dārzkopības un dzīvesstila žurnālu fotogrāfijās un interneta lapās šādi grozi izskatās koši, krāsaini un iedvesmojoši, taču reālajā dzīvē pītos grozos un toveros sastādītie augi mēdz nīkuļot vai nokalst drīz pēc iestādīšanas. Kāpēc tā notiek?

* Fotogrāfijās redzamie krāšņi ziedošie un zaļojošie pītie grozi gandrīz vienmēr tiek piepildīti ar atsevišķi izaudzētiem, jau uzziedinātiem augiem brīdī, kad tie vislabāk izskatās, un tad fotografēti.

* Grozos nereti tiek salikti kopā augi, kuri patiesībā nesadzīvo un kuriem vajadzīga atšķirīga kopšana. Tāpēc nav vēlams atkārtot kaut kur redzētu kompozīciju, neizpētot katra auga vajadzības.

foto: Shutterstock

*Grozu iekšpuse ir izklāta ar plēvi vai citu ūdensnecaurlaidīgu materiālu, kas ne visai labi ietekmē augsni un līdz ar to arī augu saknes, tāpēc tās sāk bojāties.

*Augi neaugs, ja groza oderējumā nebūs caurumiņu, pa kuriem notecēt liekajam ūdenim pēc aplaistīšanas.

*Groza klūgas (it sevišķi Ķīnā ražotajiem groziem) bieži vien ir krāsotas ar nekvalitatīvu, pat veselībai kaitīgu krāsu. Ja tās daļiņas nonāk kontaktā ar augsnes mēslojumu, var rasties savienojumi, kas ir kaitīgi ne tikai augiem, bet arī cilvēkiem.