Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels

Kāpēc gulēšana vienā gultā ar savu mājdzīvnieku ir slikta ideja 3

Mūsu mīluļi
23. janvārī 07:46 2022. gada 23. janvārī 07:46
  Jauns.lv
Lai gan mājdzīvniekiem, kuriem ir atļauts gulēt saimnieka gultā, veidojas lielāka saikne ar cilvēku un uzticēšanās līmenis pieaug, pašam saimniekam šāda prakse nedod nekādu labumu, jo vairāk, tas var negatīvi ietekmēt miega kvalitāti, vēsta CNN. 

Dzīvnieks miegā var kustēties, riet, ņaudēt un skrāpēt. Turklāt suņu un kaķu miegs, līdzīgi kā cilvēkiem, nav nepārtraukts, mājdzīvnieki neizbēgami nakts laikā piecelsies, staigās pa gultu, traucējot saimniekam kvalitatīvi izgulēties. 

Džona Hopkinsa Universitātes Medicīnas skolas Medicīnas katedras profesors un miega pētījumu direktors Vsevolods Polickis stāsta, ka šāda “mikromodināšana” var notikt pat cilvēkam pašam to neapzinoties, taču tas izjauks dziļo miega fāzi. “Tas ir saistīts ar stresa hormona kortizola izdalīšanos, kas var vēl vairāk pasliktināt miegu.”. 

Tikmēr Miega medicīnas centra “Mayo” medicīnas speciālists Bahu Parakašs Kolla norāda, ka dažiem cilvēkiem gulēšana kopā ar mājdzīvnieku var dot psiholoģisku komfortu un pat palīdzēt tikt galā ar trauksmi vai depresiju. 

Taču miega kvalitāte nav vienīgais iemesls, kāpēc sunim vai kaķim labāk atvēlēt atsevišķu guļvietu. Mājdzīvniekos esošie parazīti ir nopietns drauds arī cilvēka veselībai, īpaši apdraudēti ir bērni, kā arī tie, kam ir ciešs kontakts ar dzīvnieku nakts laikā. Klasiski inficēšanās notiek fekāli - orālā ceļā jeb dzīvnieka izkārnījumos esošie parazīti nonāk cilvēka mutē. Vieglāk inficēties nakts laikā ir tamdēļ, ka guļot cilvēks neviļus ar inficētām rokām var pieskarties savām lūpām, bet suns neviļus var inficēt saimnieka spilvenu."

Citi šobrīd lasa

"Tas ir jāizpilda bez kādiem attaisnojumiem!" - fitnesa trenere Nika Linde arī seksā ir par disciplīnu 1
Sastāvdaļa, kas auksto zupu pārmainīs līdz nepazīšanai
Glāze citronūdens no rīta! Ko veselības labā dara šis vienkāršais dzēriens?
Tēmas: CNN
Skatīt visus komentārus