Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Kāpēc nekad neēst ievārījumu, kurā iemeties kaut neliels pelējums 10

Noderīgi ikdienā
11. janvārī 09:20 2022. gada 11. janvārī 09:20
  "100 Labi Padomi"
Atskrūvē smaržīgu, garšīgu, pašu lasītu un vārītu ogu burciņu, un… te tas ir – pūkains, pelēcīgi balts pelējums uz ievārījuma! Kurš gan nav ar karoti noņēmis pelējumu un pārējo ievārījumu ar gardu muti notiesājis? Bet tā darīt nevajadzētu, jo pelējums ir ļoti kaitīgs!

Pelējumu veido mikroskopiskas sēnītes, kas vairojoties un augot izdala ķīmiskas vielas un savienojumus, no kuriem daudzi ir kaitīgi veselībai. Pat pavisam mazs, balts pelējuma punktiņš ir brīdinājums, ka pelējums ir sabojājis visu ievārījuma burciņu. Pelējuma sēnītēm ir viegli vairoties, un tās ātri izaug cauri mīkstiem, šķidriem un ūdeni saturošiem produktiem, piemēram, ievārījumam. Tāpēc, ja uz ievārījuma ir bijis pelējums, tas ir signāls, ka visā produktā ir pelējuma sēnītes, kaut arī tās nav redzamas.

Apēdot ievārījumu, kurā mājo pelējums, organismā nonāk dažādi indīgi savienojumi, kas uzbrūk šūnām. Pelējumā esošie toksīni novājina imunitāti, izraisa alerģijas, apgrūtina elpošanu, bojā gremošanas sistēmu, aknas un nieres. Turklāt daudzi no šiem toksīniem var izraisīt vēzi.

Tāpēc, ja vien tev rūp sava veselība, ievārījumu, uz kura ir kaut niecīgs pelējums, neēd! Arī pārvārīšana, uzkarsēšana vai iecepšana pīrāgā toksisko vielu klātbūtni ievārījumā nesamazina.   

Citi šobrīd lasa

Atmodas politiķis Andrejs Panteļējevs: atklāti par atkarībām, laulību, depresiju un brīnumu pie Raudu mūra
Nav testa - nebūs seksa? Nevēloties izlaist olimpiskās spēles, slavena sportiste pieņem galējus mērus 4
90 gadus vecai rīdziniecei piešķir 94 centu lielu pabalstu malkas iegādei. Par to viņa var nopirkt divas pagales 33
Skatīt visus komentārus