Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Avokado ar melniem punktiņiem. Vai tādu drīkst ēst?

Garšīgi
11. februārī 08:59 2021. gada 11. februārī 08:59
  Jauns.lv
Uztura speciālisti rekomendē cilvēkiem regulāri ēst avokado, kurā ir daudz organismam vērtīgo un labo taukskābju. Kāda Latvijas Televīzijas raidījuma “Pārtikas revidents” skatītāja saskārusies ar to, ka bieži vien, kad šķiet, ka avokado ir gatavs, to pārgriežot uz pusēm, ir redzami nelieli, melni punktiņi. Raidījums meklēja atbildi uz jautājumu, vai šādu avokado drīkst lietot uzturā.

Kā skaidro ārstniecības iestādes “Willow Med” diplomēta uztura speciāliste Annija Albertiņa, nogatavojies avokado iekšpusē ir zaļā krāsā. Ja parādījušies melnie punktiņi, tas norāda uz to, ka tas sācis pamazām bojāties.

“Ja redzam, ka vairs nav punktiņi, bet tādas kā svītras pa visu avokado, es tādu neieteiktu ēst. Diemžēl šāds produkts būtu jāmet ārā, jo, ja raugās no mikrobioloģiskā viedokļa, šie punktiņi ir sliktie mikrobi, un nekad nav iespējams pilnībā pateikt, vai viņi ir invazējuši visu avokado vai tikai daļu,” norāda uztura speciāliste.

Tomēr viņa akcentē arī pārtikas atkritumu problemātiku, tādēļ, ja šie melnie punktiņi ir tikai nelielā daļā no augļa, to var ar rezervi izgriezt un atlikušo daļu izmantot, to termiski apstrādājot, piemēram, karstmaizēs, sautējumos vai zupās. Tādējādi daļa no nevēlamajiem mikrobiem ies bojā.

“Es noteikti neieteiktu šādus kaut nedaudz sabojājušos avokado lietot uzturā cilvēkiem, kuriem ir veselības problēmas. Tikai un vienīgi veseliem cilvēkiem, kuriem nav problēmu ar imūnsistēmu,” uzsver Annija Albertiņa.

Vēl būtiski atcerēties, ka, lai arī avokado ir bagātīgs ar labajām taukskābēm, nevajadzētu ar to pārāk aizrauties, jo tauki ir un paliek tauki. Uztura speciāliste iesaka dienā lietot ne vairāk kā pusi no vidēji liela augļa.

Ja veikalā iegādāti vēl negatavi un cieti avokado, speciāliste iesaka tos ietīt virtuves dvielī un uz dažām dienām tos nolikt kādā tumšā vietā. Tad tie būšot tieši laikā, lai tos pilnvērtīgi izbaudītu.

Citi šobrīd lasa

"Baraholka" 90.gadu stilā? Centrāltirgus vadība taisnojas par bijušā Piena paviljona "jauno veidolu" 10
Trīs karaļnama pārstāvji "izvēlas nepazīt Hariju" prinča Filipa bērēs
VIDEO: bokseris, kurš nekad nezaudēs? Kadirova 13 gadus vecais dēls Groznijā izcīna nesaprotamu uzvaru 3
Pievienot komentāru

Смерть в день рождения: 14-летний именинник решил покатать пятерых друзей на машине родителей. Выжил только один

Постаревший Джонни Депп вышел в свет впервые за долгое время