Espreso kanniņas: kādi ir to plusi un mīnusi
Patiesībā īstas espresso kafijas pagatavošanai vajag vismaz deviņu bāru lielu spiedienu, kas ir pa spēkam espreso automātam. Kanniņā rodas tikai aptuveni pusotru bāru liels spiediens, tāpēc gan pagatavotās kafijas garša atšķiras, gan nav noturīgas krēmīgās virskārtiņas.
Itālijā šādu kanniņu tautas valodā dēvē par bialetti – tās radītāja Alfonso Bialeti vārdā, bet speciālistu vidū tā pazīstama kā mokas kanniņa. Tajā augstā temperatūrā var pagatavot stipru aromātisku kafiju ar zīdainu tekstūru un intensīvu garšu, bet ne espreso.
Kādas ir kanniņas?
■ Alumīnija.
Šīs kanniņas klasiskajā variantā ražoja un joprojām ražo no alumīnija, taču pret šo materiālu ir aizvien vairāk iebildumu. Alumīnija kanniņa ir lētāka par citām, tā ir gana viegla un lietojama kā uz gāzes plīts, tā arī uz plīts ar keramikas virsmu, taču nav piemērota indukcijas virsmām. Tā arī jāmazgā ar rokām, to nevar likt trauku mazgājamā mašīnā.
■ Nerūsējošā tērauda.
Smagākas par alumīnija kanniņām un arī dārgākas, taču lielākoties kvalitatīvākas. Piemērotas visām plītīm, arī indukcijas virsmām un mazgāšanai trauku mašīnā.
■ Elektriskās.
Piemērotākas izbraukumiem un ceļojumiem – var vienkārši paņemt līdzi un lietot jebkurā viesnīcas istabiņā vai kempingā.
Pirms pērc espreso kanniņu, apsver:
▪ cik lētu vai dārgu gribi un vari atļauties;
▪ cik liela nozīme ir kanniņas dizainam;
▪ cik cilvēku regulāri baudīs šo kafiju – ir nopērkamas kanniņas, kurās var pagatavot, sākot no vienas divām tasītēm, līdz pat divpadsmit.