Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Nepārlaisti istabas augus: labāk aprasini, nevis nopūdē

Noderīgi ikdienā
13. februārī 07:06 2020. gada 13. februārī 07:06
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Ziemas tumšajos mēnešos istabas puķes vieglāk pārlaistīt nekā iekaltēt, jo augiem šajā periodā nepieciešams mazāk mitruma. Pārmērīga laistīšana var izraisīt augu sakņu pūšanu: to var redzēt uz augu lapām – parādās tumši laukumi vai arī pie zemes atmirst augu virszemes daļas.

Optimāls zemes mitrums ir, ja, pakasot podā ar pirkstu, virskārta ir gandrīz sausa, bet dziļāk sajūti valgumu, konsultē LU Botāniskā dārza Tropu un subtropu augu laboratorijas speciāliste Rita Riekstiņa.

Ievēro: lai nekļūdītos ar augu kopšanu, ziemas laikā vēlams puķes biežāk rasināt nekā laistīt. Izņēmums ir augi ar mīkstām, pūkainām lapām.

Augi, kas nepanes pārlaistīšanu

■ Olīvkoks labāk pacietīs nelielu sausuma periodu nekā pārmēru laistīšanu.

■ Pārlaistīts Ziemassvētku kaktuss pie saknēm nopūs, lapas izžūs un izskatīsies tā, it kā tām trūktu valgmes, nevis tās būtu par daudz.

■ Citrusaugiem nepatīk slapjums, kas krājas paliktnī zem poda.

■ Klīvijai droši var sarīkot sausāku dzīves periodu. Laistīšanu atsāk, kad jaunais ziedkāts pastiepies jau apmēram 10 cm augstu. Ja sāksi laistīt agrāk, zieds it kā iesprūdīs un turpat zemu arī izziedēs.

■ Krasula jeb naudas koks ilgi nebēdās par sausumu, jo tagad augam ir miera periods – to laista reti un pat var novietot vēsā telpā.

■ Sanpauliju nedrīkst ne iekaltēt, ne pārlaistīt. Jālaista ar sniega vai lietus ūdeni regulāri un nedaudz, lejot ūdeni uz paliktņa.

■ Tāpat mājas svētībai nav vēlama pārlaistīšana. Jāraugās, vai uz puķupoda paliktņa nav sakrājies ūdens, – tas augam nepatīk.

Saistītās ziņas

Kā patriekt tīklērces no istabas augiem?
Istabas puķu pārstādīšana: kā to darīt pareizi
Vai istabas augiem nepieciešama duša?

Citi šobrīd lasa

"Atceramies, kā viņa raudāja." 15 gadus veco Elīnu Liepājā nonāvēja mirušā piecgadīgā Ivana tēvs, apgalvo Infoliepaja.lv
"Pārāk daudzi nomira pāragri." Zviedru epidemiologs Tegnels atzīst, ka vajadzēja darīt vairāk 4
Vietējā apakšveļas zīmola "Amoralle" jaunākais video raisa neizpratnes pilnas diskusijas soctīklos 7
Pievienot komentāru

Боярский объяснил, почему у него такой изможденный вид

"Он сильно за него беспокоится": Принц Уильям посоветовал Гарри вернуться в Лондон