Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ja mājas svētībai vieta un vide patīk, pienāk brīdis, kad tā arī uzzied. Ziedus var arī nepamanīt, jo tie veidojas pie pašas augsnes. (Foto: Shutterstock)

Kā kopt pieticīgo istabas augu - aspidistru jeb mājas svētību

Noderīgi ikdienā
2019. gada 7. decembrī 08:13 2019. gada 7. decembrī 08:13
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Aspidistra ir istabas augs, ko mēs dēvējam par mājas svētību, bet citur to sauc par kurpnieku palmu, miesnieku palmu un vēl citos vārdos.

Puķes dzimtene ir Ķīna, un uzskata, ka uz Eiropu to atveda tikai pirms divarpus simtiem gadu. Pie mums augs ir iedzīvojies un jūtas labi, jo patiesībā ir visai pieticīgs un spēj dzīvot arī ne visai labvēlīgos apstākļos. Ja mājas svētībai vieta un vide patīk, pienāk brīdis, kad tā arī uzzied. Ziedus var arī nepamanīt, jo tie veidojas pie pašas augsnes.

Foto: Shutterstock

Ko darīt, lai mājas svētība justos labi?

* Lai gan mājas svētība neprasa īpašus apstākļus, vislabāk tā jūtas daļēji noēnotā vietā, jo tiešos saules staros mēdz apdegt lapas. Mājas svētībai ir piemērota palodze, kas vērsta uz ziemeļiem.

* Vasarā augu der iznest dārzā vai novietot pusēnā uz balkona. Ziemā mājas svētība labi jūtas pavēsā telpā, ideāli, ja temperatūra nav augstāka par 12–13 grādiem.

* Laistīšanai vispiemērotākais ir nostādināts ūdens istabas temperatūrā.

Tā kā šim augam nepatīk lieks mitrums, jāraugās, vai uz puķu poda paliktņa nav sakrājies ūdens. Ja ir, tas jānolej. Ja uz lapām parādās brūni plankumi, tas liecina, ka sakņu sistēma mokās ar pārmērīgu slapjumu.

* Pavasarī, vasarā un rudens sākumā ieteicams ik pēc divām nedēļām aplaistīt ar ūdeni, kam pievienots, šķidrais mēslojums.

* Ja telpā ir pārāk sauss gaiss, ieteicams mājas svētības lapas regulāri rasināt, lai lapu gali nekļūst brūni un nesakalst.

* Ar mitru lupatiņu no lapām regulāri jānoslauka putekļi.

* Savukārt pārstādīt mājas svētību vēlams ne biežāk kā reizi trīs gados vai vēl retāk, jo vislabāk tā jūtas un aug krāšņa un kupla, ja puķei ļauj augt bez pārstādīšanas 4–5 gadus.

Saistītās ziņas

10 dziedējoši istabas augi svaigākam un tīrākam gaisam telpās
Vai istabas augiem nepieciešama duša?
Istabas augu kopšana: izplatītākās kļūdas un kā no tām izvairīties

Citi šobrīd lasa

Iefiltrējies žurnālists 2 gadus nostrādā Parīzes policijā un atklāj, cik neglīti tur viss notiek 12
Uzmini nu! Kura no viņām ir 41 gadu vecā māte, bet kura - meita? 2
"Tā notiek, bet ļoti reti" - rīdziniece Bolderājā paliek bez kapavietas
Tēmas: Ķīna
Pievienot komentāru

"Господи, это же невозможное счастье!": Галкин и Пугачева поздравили детей с 7-летием

«Мы просто Меган и Гарри»: мятежные супруги отказались от королевских титулов