Uz spožās virtuves izlietnes redzama katra ūdens pile. Kā rīkoties?
Metāliskajam dizainam virtuvē ir gana daudz piekritēju, taču šim materiālam piemīt viens liels mīnuss – uz spožās virsmas ļoti labi redzami ne tikai netīrumi, bet pat katra ūdens pile, par pirkstu nospiedumiem nemaz nerunājot. Kā apieties?
* Pirkstu nospiedumus un citus vieglus traipus vislabāk notīrīt ar mikrošķiedras drāniņu, ko vajadzības gadījumā var arī mazliet samitrināt. Arī parastā trauku lupatiņa, saslapināta taukus šķīdinošā mazgāšanas līdzeklī, noder traipu tīrīšanai.
* Piekaltušu netīrumu nomazgāšanai labāk izmantot kādu no speciālajiem tīrīšanas līdzekļiem, lai neradītu neglītas švīkas.
* Ja izlietnē palikuši traipi no tējas vai tās biezumiem, tos var likvidēt ar sodas šķīdumu. Vispirms šķīdumā saslapina švammīti, samitrina traipus, ļauj brīdi iedarboties un rūpīgi nomazgā ar aukstu ūdeni.
* Savukārt kafijas atstātos traipus var tīrīt ar cepampulveri, kas izšķīdināts verdošā ūdenī. Ar šķīdumu aplej vai apslapina traipus, atstāj, lai 15 minūtes iedarbojas, un noskalo ar aukstu ūdeni.
* Pēc katras tīrīšanas metāliskās virsmas rūpīgi nosusina ar lupatiņu vai dvieli, kas neatstāj plūksnas. Ja ūdensvadā ir ciets ūdens, tad no pilieniem nogulsnēsies kaļķis un atstās jaunus traipus. Šī iemesla dēļ izlietnē un uz citām metāliskajām virsmām nevajadzētu atstāt mitras trauku lupatiņas un švammītes.
* Kaļķa atstātos traipus izlietnē ne vienmēr var viegli iztīrīt. Šādos gadījumos var izlīdzēties ar 25% etiķa šķīdumu. Lielāka etiķa koncentrācija nav vēlama, jo tā var sabojāt izlietni.
* Šī paša iemesla dēļ metālisku izlietņu tīrīšanai nav ieteicami spēcīgas iedarbības līdzekļi – tādi, kuros ir augsta skābes, sāls vai hlora koncentrācija.