Olga Kambala gatavojas fitnesa čempionātam

Olga Kambala 2021. gada pavasarī gatavojas fitnesa čempionātam.

gallery icon
Slavenības
2024. gada 15. maijs, 06:37

Olga Kambala atkal skandālā - tiek apsūdzēta tievēšanas programmas "zagšanā"

Santa Sergejeva

Žurnāls "Kas Jauns"

Latvijas fitnesa “burbulī” izcēlies skandāls - trenere Irina Žuka apsūdz influenceri Olgu Kambalu, ka, būdama bijusī kliente, viņa ne tikai pārkopē un tirgo Žukas izstrādāto ēdienkarti, bet arī nesaskaņoti piesauc bijušās treneres vārdu.

Bijušā basketbolista un boksera Kaspara Kambalas sieva, šovu zvaigzne un uzņēmēja Olga Kambala vairākkārt par savu efektīgo augumu ir pateikusies fitnesa trenerei Irinai Žukai, kas nu savu bijušo klienti apsūdz plaģiātismā, kas atklājies, tirgojot tievēšanas programmu "Telegram" lietotnē, šonedēļ raksta žurnāls "Kas Jauns".

Kas pārkopēts un pārkāpts?

Irinai Žukai esot desmit gadu stāžs kā fitnesa trenerei. Viņa palīdz sievietēm būt perfektā formā, kā arī sagatavo dāmas bodibildinga sacensībām. Starp viņas klientēm ir arī daudzas slavenas pašmāju dāmas.

Vēršoties pie žurnāla "Kas Jauns", Žuka atklāj, ka viņai bijis liels pārsteigums, kad sievietes sākušas rakstīt sociālajos tīklos, izvaicājot par Olgas Kambalas piedāvāto pareiza uztura programmu, ko iespējams nopirkt "Telegram". “Es zinu, ka tu vēlies tādu augumu kā Olgai Kambalai. Speciāli izstrādāts Olgai no treneres Irinas Žukas,” savu programmu Olgas Kambalas pareizais uzturs lietotnē "Telegram" pagājušajā nedēļā reklamēja Olga, piedāvājot to iegādāties par 46 eiro.

Ko tādu pamanot, Žuka bija nepatīkami pārsteigta. “Es neesmu Olgai Kambalai devusi atļauju izmantot manu vārdu jebkādām aktivitātēm – tievēšanas maratoniem vai programmai Telegram. Tas viss notiek bez saskaņošanas ar mani! Es neko par to nezināju līdz brīdim, kad man uzrakstīja kāda sieviete. Tas taču skaitās plaģiātisms – ka bez manas atļaujas tiek izmantots mans vārds un uzvārds!” dusmas neslēpa pazīstamā trenere. Vairāk par faktu, ka bez saskaņošanas tiek pārdota viņas programma, Žuka ir nobažījusies, ka sievietes varētu uzķerties uz viņas vārda un tikt maldinātas. “Gribu pabrīdināt cilvēkus, ka viņa [Olga], iespējams, pārdod tos uztura plānus, kas kādreiz tika sastādīti speciāli viņai.

Nedrīkst vienu ēdienkartes plānu tirgot visām sievietēm, jo ne visām der kas viens!

Piemēram, ir sievietes, kas baro bērnu ar krūti un nemaz konkrētus produktus nedrīkst tajā laikā ēst, vēl kādai ir gastrīts vai kuņģa čūla. Bet Olga jau nav šajā jomā speciāliste – nutriciologs. Pat man nav tādu pilnvaru, tāpēc es, pirms veidoju šādu uztura plānu, sadarbojos ar ārstiem, prasu nodot analīzes un tikai tad piemēroju individuālu uztura programmu, lai kliente notievētu,” turpina Irina, būdama neizpratnē, kā uz visa šā fona “Olga mierīgi paņem kaut kādus fragmentus no gatava uztura plāna un pārdod tos "Telegram" kanālā”.

“Es vienkārši negribu pēc tam būt vainīga, ja kādam kaut kas notiks. Nevēlos, ka mans vārds tiktu sasmērēts, jo pēc tam cilvēki vainos mani, sakot, ka es taču esmu to plānu sastādījusi un tā teikusi. Nē! Man nepatīk, ka tiek izmantots mans vārds!” strikta ir Žuka. Trenere arī atklāj, ka Olga savulaik piedāvājusi veidot kopīgu tievēšanas maratonu, un jau tad Irina norādījusi, ka vispirms vajadzētu uzfilmēt video, kurā pilnībā izklāstīta visa vajadzīgā informācija. “Es vienkārši tāpat netaisu maratonus. Taču viņa bez manas atļaujas kaut kā ātri to visu izdarīja… Kad pateicu, ka esmu pret to un lai atgriež cilvēkiem naudu, viņa atbildēja, ka vienalga veidos savas tievēšanas programmas. Tad kāpēc bija jāpiesauc mans vārds?” neizpratnē ir Žuka.

Vaicājot Irinai Žukai, vai viņa ir vērsusies pie Olgas Kambalas un mēģinājusi izrunāt šīs lietas, fitnesa trenere skaidro, ka jau sākotnēji bija pateikusi, ka nevēlas iesaistīties un ir pret tievēšanas maratona rīkošanu, vairāk par šo tēmu neesot runājusi, jo uzskata, ka “ar šādiem cilvēkiem ir bezjēdzīgi runāt”. “Aptuveni pusgadu nekontaktējamies, jo viņa pie manis arī vairs netrenējas,” piebilst trenere.

Sievu aizstāv Kaspars Kambala

Sazinoties ar Olgu Kambalu, viņa ir neizpratnē un vaicā, kāpēc Irina, ja kaut kas nepatīk, nav sazinājusies ar viņu un šīs lietas izrunājusi savstarpēji. Olga sarunā ar "Kas Jauns" skaidro, ka nejūtas kaut ko pārkāpusi un Irinas Žukas vārdu nelietīgi neizmanto. Bijušais basketbolists un bokseris Kaspars Kambala, kas pie sporta un uztura disciplīnas jau radis kopš bērnības, arī iesaistās šajā sarunā, apgalvojot, ka “Olgai neko nevajag špikot no citiem treneriem”, jo viņš ar savām zināšanām, kas iegūtas sportista karjerā, varētu sniegt virkni noderīgu padomu sievas veidotajā "Telegram" kanālā, un to arī darot. “Man tā fiziskā sagatavotība ir no bērna kājas ielikta, un, pateicoties lieliskiem treneriem, es biju savulaik viens no stiprākajiem Eiropā. Tāpēc nav pamata bažām par to, ko Olga stāsta "Telegram" kanālā, jo man ir ļoti lielas zināšanas šajā visā. Vienkārši Olga gribēja pateikties savai trenerei, tāpēc arī pieminēja viņas vārdu, bet tas, ko mēs abi ar Olgu "Telegram" kanālā stāstām un rādām, nav nekādā veidā saistīts ar šo treneri. Mēs rādām savu dzīvi, šo to no sporta zāles, savas sarunas, kā dzīvojam, jā, ir arī ļoti daudz no programmas, kurā Olga dalās ar to, ko ēda, kad viņa trenējās,” paskaidro Kaspars Kambala.

Kambalu pāra kāzas pieczvaigžņu viesnīcā "Baltic Beach Hotel"

gallery icon

Olga atklāj, ka trīs gadus ir trenējusies pie Irinas Žukas, “tam atvēlot 170 eiro mēnesī jeb kopumā vairāk nekā 6000 eiro”, un ir pateicīga par sadarbību, jo šajā laikā trenere viņai palīdzējusi izveidot perfektu augumu. “Es pat zinu, ka, pateicoties manai pieredzei, ko visiem stāstīju, viņai pēc tam ir bijis klientu pieplūdums. Tāpēc nesaprotu, kāpēc viņa tagad pret mani šādi vēršas,” apbēdināta par radušos situāciju ir Olga Kambala, paliekot pie sava, ka Irina, pirms tika atvērts "Telegram" kanāls, piekritusi maratonu veidot kopā. Kā tas beigsies vai izvērtīsies, rādīs laiks.