Izrādes centrā ir Latvijas valsts okupācija, kas paslīdēja garām pasaules acīm, kā arī Kārļa Ulmaņa personība, kas arvien netiek viennozīmīgi vērtēta, dažos turpinot izraisīt interesi, skepsi, bet citos apbrīnu. Vai Latvija varēja saglabāt brīvību arī vistumšākajā vēstures brīdī, ja Ulmanis būtu rīkojies citādi? Vai vispār varēja rīkoties citādi? 1940. gadu mēs saucam par baigo, šausmās un bezpalīdzībā tas iegrūda Latvijas tautu vairākās paaudzēs. Vai būtu labāk, būtu sliktāk, tikai citādāk, ja Ulmanis nebūtu tas, kas viņš bija?
Dokumentālā detektīva “Kur pazuda valsts” režisors ir Toms Treinis, izrādes oriģināldramaturģiju veidojis Matīss Gricmanis, Kārļa Ulmaņa loma atvēlēta aktierim Imantam Stradam. Iestudējums tapis iedvesmojoties no slavenā mākslinieka Raimonda Staprāna lugām-– “Gūsteknis pilī” un “Četras dienas jūnijā”.
Lomas izrādē atveido Imants Strads, Juris Bartkevičs, Toms Veličko, Kaspars Dumburs, Andris Bulis un Mārtiņš Upenieks.
Izrādi “Kur pazuda valsts” veido režisors Toms Treinis, dramaturgs Matīss Gricmanis, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Treine, mūzikas autore Alise Rancāne, gaismu māksliniece Māra Vaļikova.
Izrāde tapusi sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”( MVT) un tā atklāj fonda projekta “Staprāns 100” programmu.
“Kur pazuda valsts” pirmizrāde notika 6. janvārī, ņemot vērā lielo skatītāju interesi, 3. februārī un 12. martā ieplānotas papildizrādes.
Citi šobrīd lasa

