Sirds ārsts Kārlis Trušinskis valdzina slavenas aktrises un bauda pirmizrāžu bohēmu
Medicīnas doktors, invazīvais kardiologs un Rīgas Stradiņa universitātes docents Kārlis Trušinskis (49) ir tik biežs viesis teātru un filmu pirmizrādēs, ka jokojot viņu var saukt par “ballīšu lauvu”.
Beidzamajās nedēļās latviešu filmu pirmizrādes birušas kā no pārpilnības raga, un, kā pamanījis žurnāls "Kas Jauns", lielākajā daļā no tām klātesošs bijis arī kardiologs Kārlis Trušinskis. Te viņš ir Jaunā Rīgas teātra aktrišu pulkā, te it kā ierodas kopā ar aktrisi Ivetu Poli un vēl ilgi pēc filmas "Māsas" pirmizrādes lustējas kinoteātra "Splendid Palace" pagalmā - sarunājoties un gādājot, lai kompānijai būtu pilnas vīna glāzes.
Ļaudis steidz lūkot Lindas Oltes spēlfilmas "Māsas" pirmizrādi
Būdams “atkarīgs” no kultūras pasākumiem un draudzības ar mākslas jomas cilvēkiem – zināms, ka Trušinskis šīs draudzības un cieņas vārdā bez maksas konsultē aktierus seniorus –, kardiologs ne reizi vien nonācis uzmanības lokā kā kādas aktrises vai sabiedrībā zināmas dāmas šķietams kavalieris. Tā, piemēram, pērn augustā viņš apmeklēja kādu koncertu kopā ar bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli, kas presei komentēja, ka ārsts viņai “ir draugs”.
Mediji metās atcerēties, ka pirms gadiem piecpadsmit Trušinskis bija attiecībās ar aktrisi Rēziju Kalniņu, bet vēlāk manīts tobrīd brīvās aktrises Kristīnes Nevarauskas kompānijā. Savukārt septembra sākumā notikušajā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskajā ballē kardiologs, kas joprojām “esot no attiecībām brīvs vīrietis”, piesaistīja uzmanību, visu vakaru būdams endokrinoloģes, RSU asociētās profesores Ilzes Konrādes deju partneris.
Redzams, ka kardioloģijas doktoram pie sirds iet arī ar mākslas dzīvi saistītā bohēma. “Mana interese par kultūru ir galvenā, kāpēc esmu šādos pasākumos. Turklāt starp māksliniekiem man ir ļoti daudz draugu, tostarp Iveta Pole, kuru pazīstu sen,” žurnālam "Kas Jauns" atklāj Trušinskis.
Vai draudzība ar daudzām aktrisēm sākusies kā iedziļināšanās viņu sirdslietās, kardiologs, pēc ārsta ētikas, nekomentē, bet smaidot paskaidro, kāpēc tieši pirmizrādes, uz kurām biļetes bieži pērk pats, viņam ir saistošas. “Ir iemesls, kāpēc man patīk tieši pirmizrādes. Tur ir tas riska moments, adrenalīns, jo var arī nesanākt. Kad, piemēram, teātrī ir iespēlējušies un nāc uz divdesmito izrādi, vairs nav tas. Pirmizrādēs ir kā ārsta darbā – vairs nevar pārmēģināt, kā ar pacientu – ir jāsanāk tagad. Tā enerģijas koncentrācija, satraukums, pirmatklāšana un risks, ka var neizdoties, manuprāt, padara pirmizrādes ļoti interesantas.”
Intervijās sirds ārsts mēdzis pasmaidīt, ka medicīnā nokļuvis tāpēc, ka “baltais ārsta halāts nodrošinājis tādu kā rokzvaigznes statusu”. Iespējams, uz to vedina arī šādi izklaides pasākumi. Savulaik vietnei doctus.lv intervijā Trušinskis izteicies, ka ir “dauzonīgs un smaidīgs tips”. “Man joprojām patīk kompānijas un ballītes. Un es neredzu, kad tas varētu beigties,” jau pirms desmit gadiem izteicās ārsts. Arī humora izjūta medicīnas doktoram esot ļoti svarīga. “Ja to jūtu, tad gribas tikties un runāties, vienkārši būt kopā vairāk. Cilvēki jau bēdājas vairāk vai mazāk par vienām un tām pašām lietām, bet vajag atrast tos, ar kuriem kopā var pasmieties!”