Mūzika
2022. gada 1. jūnijs, 09:45

Jaunu ilgi lolotu albumu izdod mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea

Jauns.lv

Šodien, 1. jūnijā, pie klausītājiem nonāk mūziķa Jāņa Šipkēvica jeb Shipsea ilgi lolotais albums "Apgaismo mani". Tāpat tiek prezentēts videoklips dziesmai "Dienesta romāns" un izziņoti gaidāmie koncerti.

Jaunajā albumā dzirdamas 11 kompozīcijas ar Jāņa Šipkēvica un Marta Pujāta vārdiem. Jaunais albums ir autobiogrāfisks - tematika balstīta pieredzes stāstos un notikumos. Tajā saklausāmi muzikāli kontrasti, mijoties gan enerģiskām, gan liriskām tēmām, kā arī dažādu muzikālo raksturu atklāsmēm.

Albuma skaņu inženieris un aranžējumu līdzautors ir Arnis Račinskis, basģitāras ierakstus veicis Gustavs Erenpreiss, savukārt skaņas pēcapstrādi, producēšanu un māsteringu veicis Gatis Zaķis.

Albuma tapšanā piedalījies Latvijā labi pazīstamu mūziķu sastāvs - Miķelis Putniņš (ģitāras, sintezatori, balss), Kārlis Josts (bass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), kā arī Matīss Čudars (ģitāra). Ierakstā Jāņa Šipkēvica balsi papildina spēcīgs dziedātāju trio – Aminata, Kristīne Pāže un Ūga. Stīgu aranžējumus veidojis Andris Sējāns. Stīgu grupa - Līva Plociņa Janova, Marta Madara Gaile, Ineta Abakuka, Madara Norbūte.

Tāpat Jānis Špkēvics arī izziņo savu dzimšanas dienas koncertu “Shipsea. Apgaismo mani”, kas notiks 30. un 31. augustā, Dailes teātra Lielajā zālē. Koncerta programmā būs dzirdamas dziesmas no jaunā albuma.

Koncerta programma radīta, apvienojot  Jāņa Šipkēvica pieredzi akadēmiskās mūzikas, eksperimentālās un populārās mūzikas lauciņā. Mūziķim prieks, ka šīs mākslinieciskās idejas tiks realizētas tieši uz Dailes teātra lielās skatuves, jo kopā ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa gaismu spēlēm un Dailes teātra lielās skatuves tehniskajām iespējām, klausītājiem būs iespēja izbaudīt burvīgu, neaizmirstamu un ļoti personīgu svētku vakaru.

Un šo dienu vēl īpašāku padara arī jauns mūzikas video, kas tapis Jāņa Šipkēvica un Kristīnes Pāžes dziesmai “Dienesta romāns”.

Par šo kopdarbu Jānis stāsta tā: "Dziesma “Dienesta romāns” ir pavasara putnu mīlestības himna. Kā zināms, pavasaris ir tas laiks, kad visās dzīvajās radībās un dabā mostās dažādi jauni impulsi. Cilvēki un putni nav izņēmums, tādēļ šis Madaras Dzintaras veidotais video ir atspoguļojums tam, kas notiek kokos. Tikko no ziemas ceļojumiem atgriezušies putni kā aptrakuši čivina. Arī cilvēki mazliet pusjukuši skatās viens uz otru pilnīgi citām acīm. Klipa galvenie varoņi ir divi biroja darbinieki, kuru patiesā daba ir vairāk pupuķiem līdzīga. Pupuķis, kas ir mans mīļākais Latvijā sastopamais putns, ir kā mīlestības simbols šajā videoklipā."