Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nu jau bijušais Krievijas augsta ranga diplomāts šādi reaģējis uz ciešanām un postu, ko viņa valsts sējusi Ukrainā. Savā atvadu vēstulē viņš Krievijas nākotni nodēvējis teju vai par nolemtu. (Foto: scanpix)

“Man nekad nav bijis tāds kauns par savu valsti!” Ar blīkšķi Krieviju pamet līdz šim augstākā ranga diplomāts 3

Slavenības
23. maijā 15:26 2022. gada 23. maijā 15:26
  Jauns.lv
Pamatīgu triecienu Krievijas uzturētajam “viss ir kārtībā” tēlam uz starptautiskās skatuves nu devis Krievijas padomnieks ANO Ženēvā Boriss Bondarevs. Viņš pēc ilgas karjeras, veltot skarbus vārdus Kremlim, atkāpies no sava amata.

“Divdesmit manas diplomātiskās karjeras gados esmu redzējis dažādus pavērsienus mūsu ārpolitikā, bet man nekad nav bijis tik liels kauns par savu valsti kā šā gada 24. februārī,” šie Bondareva pierakstītie atvadu vārdi šodien kā auksta duša nolija pār Krievijas diplomātiem, kuri kopš Putina agresīvā uzbrukuma sākuma ir centušies noturēt balansu uz starptautiskās skatuves, vai vismaz radīt iespaidu, ka balanss tiek noturēts.

Šis ir viens no pietiekami retiem, acīmredzamiem un neapstrīdamiem fiasko Krievijas ārējā tēla veidošanā pēc 24. februāra.

Bondareva emocionālo atlūgumu portālā “Twitter” publicējis jurists, tiesībsargs, cilvēktiesību organizācijas “UN Watch” izpilddirektors Gilels Noiers.

Nu jau bijušais augsta ranga Krievijas pārstāvis ANO arī paudis, ka Putina izraisītais agresīvais karš Ukrainā ir noziegums ne tikai pret Ukrainas tautu, bet arī pret Krievijas tautu.

“Tie, kas uzsāka šo karu, vēlas tikai vienu – uz visiem laikiem palikt pie varas. Dzīvot savās bezgaumīgajās pilīs un braukt ar savām jahtām, kuru kopējā vērtība un tonnāža konkurē ar visu Krievijas kara floti, kā arī izbaudīt absolūtu neaizskaramību,” uzsvēra diplomāts.

Saistītās ziņas

"Viņi ir jāsakauj, viņiem jāpiedzīvo sāpīga sakāve." Ukraina izslēdz pamieru un teritoriālu piekāpšanos Krievijai
Ukrainas tiesībsardze: Krievija cenšas Severodonecku pārvērst par jauno Mariupoli
Krievija gatavojas ukraiņu pretuzbrukumam un ilgām kaujām Ukrainas dienvidos 2

Savukārt Noiers norādīja, ka “UN Watch” aicina visus Krievijas diplomātus sekot Bondareva piemēram un atkāpties no amata.

Bondarevs, saskaņā ar ANO tīmekļa vietni, Krievijas pārstāvniecībā Ženēvā ieņēma padomnieka amatu.

Pēc viņa teiktā, viņš diplomātiskajā dienestā atradies 20 gadus.

“Diemžēl visus šos divdesmit gadus melošana un neprofesionalitātes līmenis Krievijas Ārlietu ministrijas darbā visu laiku ir tikai kāpis,” savā vēstulē paziņoja bijušais Krievijas diplomāts.

Citi šobrīd lasa

Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
"Netīrais ducis": kuri dārzeņi un augļi ir visvairāk piesārņoti ar ķīmiju?
Ne tikai nemaksāja, bet dzīvokli atstāja arī nekārtīgu un ar defektiem. Izīrētājs sašutis par Saeimas deputāta palīdzes rīcību 6
Skatīt visus komentārus