Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

“Man šeit ir nopietna situācija" - pilotam noģībstot, gaisa kuģi nosēdina noslēpumains pasažieris

Trakā pasaule
12. maijā 11:55 2022. gada 12. maijā 11:55
  Jauns.lv
Otrdien Palmbīčas Starptautiskajā lidostā Floridā, ASV, noticis asa sižeta filmas cienīgs notikums – kāds noslēpumains pasažieris viens pats nosēdinājis lidmašīnu pēc tam, kad noģībis tās pilots, raksta BBC.

“Man šeit ir nopietna situācija. Mans pilots ir bezsamaņā,” ar radioviļņu palīdzību Palmbīčas lidostas darbiniekiem pavēstījis neidentificēts vīrietis, atrodoties aptuveni 2750 metru augstumā. Vīrietis lidojuma laikā paziņojis, ka viņam “nav ne jausmas, kā apstādināt lidmašīnu”.

Kad viņam tika vaicāts par viņa amatu, viņš atbildējis, ka viņam “nav ne jausmas”, vien piebildis, ka redz Floridas piekrasti.

Gaisa satiksmes dispečers Roberts Morgans vīrietim palīdzējis saglabāt kontroli pār lidmašīnu un nosēdināt to Palmbīčās starptautiskajā lidostā. Viņš bija savā pusdienu pārtraukumā, līdz kāds kolēģis paziņojis viņam par radušos situāciju. Lai gan Morganam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze gaisa satiksmes kontrolēšanā un viņš apmāca arī jaunos pilotus, konkrēto lidmašīnas modeli “Cessna 208” viņš nekad nebija vadījis. Tomēr viņam izdevās dot norādījumus lidotājam, izmantojot karti ar lidmašīnas modeļa kabīni.

“Saglabājiet spārnus vienā līmenī un vienkārši mēģiniet sekot krastam,” lidojuma ierakstā dzirdama Morgana balss. “Mēs cenšamies noteikt jūsu atrašanās vietu.”

“Es pat nevaru ieslēgt navigācijas ekrānu,” sacīja noslēpumainais vīrietis. “Tajā ir visa informācija. Vai jums, puiši, ir kādas idejas, kā to izdarīt?”

“Man nav ne jausmas, kā apstādināt lidmašīnu,” lidotājs sacīja. “Es nezinu, kā izdarīt jebko.”

Lidojuma ierakstā dzirdams, kā Morgans pamāca vīrieti “stumt uz priekšu vadības ierīces un nolaisties ļoti lēni.”

Morgans pēc notikuma sniedzis interviju, atklājot, ka viņš centies nomierināt lidotāju. “Es zināju, ka man viņš jāsaglabā mierīgs, jānorāda uz skrejceļu un jāpasaka, kā samazināt jaudu, lai viņš varētu nolaisties.”

“Pēkšņi viņš jau sacīja: “Es esmu uz zemes. Kā es varu izslēgt šo lietu?” atminas Morgans.

Morgans ar noslēpumaino lidotāju pēc trauksmainā notikuma saticies uz lidlauka asfalta. Abi apskāvušies, nofotografējušies, bet emociju uzplūdā nav apmainījušies ar vārdiem. 

“Man likās, ka es tajā brīdī raudāšu, jo manī bija sakrājies tik daudz adrenalīna,” Morgans atzina intervijā CNN. “Tas bija emocionāls brīdis. Viņš sacīja, ka vēlas nokļūt mājās pie savas sievas, kas ir stāvoklī… Un tas radīja vēl labāku sajūtu.”

“Manās acīs viņš bija varonis,” turpināja Morgans. “Es tikai izdarīju savu darbu.”

ASV Federālā Aviācijas pārvalde atklāja, ka lidmašīna bija reģistrēta kādā privātā adresē Konetikutas štatā.

Pēc lidmašīnas nosēšanās Palmbīčas apgabala ugunsdzēsēji nogādājuši noģībušo pilotu uz slimnīcu. Pilota vārds un stāvoklis netiek atklāts.

Citi šobrīd lasa

Vladimira Žirinovska dēls Igors kārtējo reizi mainījis savu identitāti: tagad viņš vairs nav sava tēva dēls
Keita Mosa atklāj patiesību par incidentu uz kāpnēm ar Džoniju Depu. Amberas Hērdas apgalvojums tiek atspēkots
Redzams kartē, taču policija meklēt nesteidzas: Vanagu ģimene piedzīvo detektīva cienīgu atgadījumu 4
Tēmas: ASV, BBC, CNN
Pievienot komentāru