Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: ar ukraiņu mūziku atklāts 30. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

Mūzika
6. martā 12:12 2022. gada 6. martā 12:12
  Jauns.lv
Piektdien, 4. martā, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 30. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls iesākās ar sirsnīgu veltījumu ukraiņu tautai, ar kuru daudzi šodien esam domās un darbos. Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā skanēja ukraiņu komponista Miroslava Skorika "Melodijas".

Publika klausījās gan dziļu un pārdomātu interpretāciju meistara - pianista Reiņa Zariņa - atskaņoto Georga Pelēča skaņdarbu “Plaukstošais jasmīns” pārlikumā klavierēm solo, gan Pētera Vaska “Ainavu ar putniem”, ko solo izpildīja mūsu izcilā flautiste Dita Krenberga.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Normunda Šnē vadībā Reinis Zariņš atskaņoja arī Johana Sebastiāna Baha Klavierkoncertu reminorā BWV1052, bet Dita Krenberga virtuozo Franka Martēna Balādi flautai un stīgu orķestrim.

Savukārt ērģelnieces Ivetas Apkalnas atskaņojumā publikai bija iespēja dzirdēt Paula Hindemita Kamermūziku Nr. 7 ērģelēm un orķestrim, bet koncerta noslēgumā šī viena no pasaulē ievērojamākajām solistēm-instrumentālistēm solo izpildīja ikonisko Johana Sebastiāna Baha “Tokātu un fūgu reminorā”, ko ievadīja zīmīgi konferansjē vārdi: “Pat vistumšākajā naktī kaut kur vienmēr spīd gaisma, un, kamēr kaut kur spīd gaisma, tumsa nav uzvarējusi.”

Nākamās nedēļas nogalē festivālu noslēgs prestižā britu stīgu kvarteta “Albion Quartet” uzstāšanās 10. martā, kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts ar ukraiņu operzvaigzni Ludmilu Monastirsku 12. martā.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies vairāk kā 200 pianistu no visas pasaules. Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē “Lielais dzintars”, festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot gan pianistus, gan izcilus dziedātājus un citu instrumentu virtuozus, un nu festivāla zvaigžņu sarakstam var pievienot arī tādus vārdus kā Miša Maiskis, Gidons Krēmers, "Carion Quintet", Mišels Pipokinja, Aleksandrs Antoņenko un vēl daudzus citus.

Citi šobrīd lasa

Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
"Kabajeva pilda zināmu uzdevumu." Opozicionārs kliedē mītu par Putina mīļāko un viņas bērniem
Ar jaunu vīrusu Ķīnā inficējušies vismaz 35 cilvēki 3
Pievienot komentāru